Teras Çatı Su Yalıtımı

Teras Çatı Su Yalıtımı

Teras Çatı Su Yalıtımı

Teras çatı su yalıtım yapılırken 4 adet ürün kullanılmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak çimento akrilik, poliüretan polimer, hibrit ya da polimer esaslı ürünler olmaktadır. Çatı üzeri su yalıtımı yapılırken önce yüzey hazırlığı yapılmalı ardından isteğiyle temizleme ve gevşek parçalar kazanmalıdır. Bunlardan sonra temiz, tozsuz ortam oluşturulduktan sonra sivri uçlu ve köşeler mutlaka bağlanmalıdır. Günümüzde kullanılmakta olan ürünler teras çatı su yalıtımı konusunda ilk olarak karşımıza çıkmaktadır. Arıtma makinesi karıştırılarak bitüm yöntemi uygulanmaktadır.

Bunlardan sonra astar kuruması yapılır ardından üstüne tercih edilen ürüne göre su yalıtım filesi ya da keçe konması gibi şeyler oluşturulur. Teras çatının üzerinde eğer gezme gibi durumu yapılmayacak ise güneş ışınlarından korunmak için alüminyum yansıtıcı boyalar uygulanmalıdır. Ardından teras çatının üzerinden yan duvarları kaplayan bitiş kısmına yalıtım parapetin taşı olarak mermer ya daha harpus adı verilen malzemeler kullanılmalıdır.

Teras çatı su yalıtımı konusunda çimento ya da akrilik esaslı ürünler ile yalıtım gerçekleştirilir file konularak çatı tamiratı yapılır. Ardından ise 2 kat şeklinde uygulama işlemleri gerçekleştirilir.  Teras çatı üzerinde gezinme gibi uygulama yapıldıktan sonra tekrar kapatılır. Ardından 20 santim olacak şekilde yukarı kaldırılır.

Teras çatı su yalıtım ürünlerinde poliüretan esaslı ürünler kullanılmaktadır poliüretan zemin Astra ile astarlanmış yüzeyi sayesinde su yalıtım malzemeleri iki kat olacak şekilde tercih edilir ardından ise Güneş ışınlarına dayanıklı olan kaplama yapılmaktadır. Eğer teras çatıda kaplama bulunuyor ise şeffaf poliüretan kaplama yapılır.

Bunların yanında hibrit polimer esaslı ürünler sayesinde yapılan teras çatı yalıtımında zemin astarı ile ustalaşmış yüzey üzerine esaslı likit uygulanır. Ardından hibrit polimer esaslı likid sayesinde kaplama malzemeleri iki kat şeklinde tekrar ya uygulanmaktadır.

Teras çatı su yalıtımı konusunda her iki malzeme güneş ışınlarına dayanıklı olduğu için ayrı bir kaplamaya gerek yoktur. Günümüzde yapılan kaplama sayesinde sizlere kaliteli bir teras çatı su yalıtımı sunulmaktadır. Sizde bu hizmetten iyi ve kaliteli bir  şekilde yararlanmak istiyorsanız en kısa sürede bizim iletişime geçmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım