AŞAĞIDUDULLU ÇATI USTASI

AŞAĞIDUDULLU ÇATI USTASI

AŞAĞIDUDULLU ÇATI USTASI

         Üzeri yükseltilerek kapatılan çatılarda, zeminle çatı örtüsü arasındaki kısmın çeşitli amaçlarla kullanılması mümkündür. Doğru malzemeler ve proje ile yaşam alanı haline dahi getirilebilen bu kısımlar aynı zamanda depo, su deposu alanı gibi amaçlarla da kullanılabilmektedir. Teras çatılardan farklı olarak kapalı çatılar binalar için daha güvenli ve korunaklı bir ortam sağlar. Ancak düzenli bakım ve onarımı yapılmayan, yalıtımı yapılmamış, kiremitleri birkaç yılda bir aktarılmamış çatılardan fayda beklemek mümkün değildir.

Kapalı çatı dahi olsa, çatı örtüsü ile su saçaklarının ve çatı bacalarının birleştiği kısımların kusursuz şekilde yalıtılması, su ve ısı geçirmez hale getirilmesi, kiremit veya çatı kaplamasının altındaki örtünün değiştirilmesi, çatı iskeletinin oluşturan kısmın kontrol edilmesi ve gerekli ise tamir edilmesi çok önemli işlerdir. Bunlardan birinin ihmali veya baştan savma yapılması halinde çatılar birkaç yıla kalmadan binalar için ciddi sorunlar çıkarmaya başlayacak, enerji kayıpları ve su sızıntıları sebebiyle bina sakinlerine ciddi mali külfetler yaratacaktır.

Özel veya kanuni bir gerekçe olmadıkça, kapatılmaya müsait her çatının yükseltilerek kapalı çatı halinde getirilmesi en sağlıklı olanıdır. Sizin çatınız hala teras çatı ise en kısa zamanda kapatarak binanız için çok daha yüksek bir koruma sağlamanız mümkündür. Kapalı çatılarda yalıtımın iyi yapılması ve çatı örtüsünün sağlam şekilde döşenmesi halinde binadaki ısı kayıpları yüksek oranda düşmekte ve su sızıntısı, dolayısı ile rutubet sorunu ortadan kalkmaktadır. Bacaların çatı örtüsü ile birleştiği yerlerin de yalıtılması ve su sızdırmayacak hale getirilmesi önemlidir. Tüm detayların ve birleşim yerlerinin titizlikle elden geçirilmesi ve komple bir uygulama ile yıllarca sorun çıkarmadan kullanılabilecek çatılara sahip olmak hiç te zor değil.

Aşağıdudullu çatı ustası arıyor ancak tam olarak çatınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmiyorsanız, firmamızın ücretsiz keşif hizmeti ile gerekli uygulamalar ve fiyatları konusunda bilgi alabilir, kullandığımız ürünlerin neler olduğu, daha önceki işlerimizin referanslarını, iş prensiplerimizi öğrenebilirsiniz. Sektörde çok uzun zamandır faaliyet gösteren bir çatı firması olarak daima iş sahiplerinin yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

ÜMRANİYE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım