KAZIM KARABEKİR ÇATI USTASI

KAZIM KARABEKİR ÇATI USTASI

KAZIM KARABEKİR ÇATI USTASI

          Tüm binaların farklı tür ve şekillerde çatısı vardır. İster yükseltilerek üstü kapatılmış olsun, ister teras çatı olarak kullanılsın, her binada bir çatı mutlaka bulunur. Ve çatılar düzenli olarak bakım ve onarım gerektiren bina elemanlarıdır. Atmosferin tüm etkilerine ve iklim koşullarının tüm olumsuzluklarına maruz kalan çatılar, bina inşaat kalitesi ne kadar iyi olursa olsun bakımsız bırakıldıkları takdirde birkaç yıl sonra çeşitli sorunlar çıkarmaya başlarlar.

Öncelikle çatınızı ne şekilde kullandığınıza bakılmalıdır. Eğer üzeri yükseltilerek kapatılmış bir çatı varsa; çatı kaplama malzemesine bakmak gerekir. Kiremit çatıların birkaç yılda bir aktarılması, kiremit altı örtülerinin değiştirilmesi, su tahliye alanlarının ve bağlantıların doğru şekilde yapılması, yalıtımın kusursuz şekilde gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Kiremit çatılarda ayrıca çatı iskeletinin de düzenli olarak kontrol edilmesi, ahşap iskeletlerde yıpranan merteklerin yenilenmesi, çatı zeminine su ve ısı yalıtımı yapılması ayrıca önem taşır.

Teras çatılar ise dış etkilere daha açık ve zarar görmeye daha müsait alanlardır. Teras çatılarda özellikle ısı ve su yalıtımının çok iyi yapılması şarttır. Şu tahliye alanlarının doğru şekilde düzenlenmesi, su birikimlerinin önlenmesi için belli bir eğimin verilmesi, yalıtım malzemesinin birleşme yerlerinin hiçbir boşluk kalmadan yapıştırılması ve yalıtım üzerine koruyucu levhaların kapatılması büyük önem taşır. Teras çatılarda ayrıca güneşin ultraviyole ışınlarının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için ışın yalıtımı sağlayan malzemelerin uygulaması da mümkündür. Beyaz renkte olan bu ürünler güneş ışınlarını yansıtarak bina içine girmesine engel olur.

İhmal edilmiş çatılar size yüklü enerji faturaları, su sızıntıları ve rutubet olarak geri dönecektir. Enerji kayıpları veya su sızıntıları sebebiyle yaşanan ısınma problemini önlemenin en kalıcı yolu, çatılarda su ve ısı yalıtımı yaptırmaktır. Doğru şekilde uygulanan yalıtım, uzun yıllar binanız için tam bir koruma sağlayacaktır.

Tüm bu işler için Kazımkarabekir çatı ustası ihtiyacınız varsa buldunuz demektir. Bizim kaliteli ve ekonomik uygulamalarımız hakkında bilgi aldıktan sonra başka biri ile çalışmak istemeyeceğinize eminiz. Arayın gelip ücretsiz keşif yapalım ve size en sağlam çatı hizmetini sunalım.

ÜMRANİYE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım