ATATÜRK MAHALLESİ ÇATI USTASI

ATATÜRK MAHALLESİ ÇATI USTASI

ATATÜRK MAHALLESİ ÇATI USTASI

        Çatı işleri düzenli olarak yapılması gereken uygulamalar ile gerçekleştirilen işlerdendir. Belli bazı işlerin geciktirilmesi veya ihmal edilmesi halinde daha büyük ve maddi külfet yaratan sorunların yaşanacağı şüphesizdir. Ancak insanlar genellikle çatıları sorun çıkarana kadar ihmalin yaratacağı tahribatı fark etmezler.

Çatılardan kaynaklanan ısı kayıpları toplam enerji harcamalarının %30’u civarındadır. Bu da İstanbul gibi bir şehirde kışın en az 500 TL tutan doğalgaz faturasının 150 TL’sinin ısı kaybı sebebiyle ödendiği anlamına gelir. 6-7 ay süresince kalorifer yakılan İstanbul’da bir kış mevsiminde yaklaşık 1000 TL’lik boşa giden ısınma masrafı var demektir. Bunun önüne geçmek için yapılması gereken en doğru şey çatı ısı yalıtımıdır. Çatılarda yapılan ısı yalıtımları kısa bir süre sonra kendini amorti ederek bina sakinlerine enerji harcamaları yönünden kar sağlayacaktır.

Çatılarda su sızıntılarından kaynaklanan sorunlar da tüm bina için kısa zaman içinde sorun oluşturur. Su sızıntıları zamanla tüm katları etkiler ve ciddi rutubete sebep olur. Ayrıca beton yapıya zarar verdiği için hayati tehlike de yaratır. İster üstü açık ister kapalı olsun tüm çatılarda su yalıtımının doğru şekilde yapılması ve binanın kış koşullarında yağış ve rüzgara karşı tam anlamıyla korumaya alınması gereklidir. Isı yalıtımı ile birlikte su yalıtımının da tam olarak yapıldığı binaların ömrü uzar, enerji harcamaları azalır ve daha konforlu yaşam imkanı sunar.

Çatısı olmayan bina olmadığına göre sizin de binanızın bir çatı ustasına ihtiyacı var demektir. Binanızın yaşı, mimari yapısı, çatıdaki uygulamaların içeriği önemli değildir. İyi bir çatı ustası çatınızdaki her türlü soruna çözüm bulabilen, mevcut durumu doğru değerlendirerek ve masrafı minimal hale getirerek sorununuzu çözebilen kişidir. Mevsim farkı gözetmeksizin her aradığınızda ve ihtiyaç duyduğunuzda ulaşabileceğiniz ve her konuda güvenebileceğiniz bir çatı firması ile çalışmak size hem uzun hem kısa vadede olumlu sonuçlar sağlar.

        Atatürk Mahallesi çatı ustası ihtiyaçlarınızda siz bölge sakinlerinin her gün ve her mevsim hizmetindeyiz. Gerek düzenli çatı uygulamalarımız gerekse acil durumlarda hizmet veren çatı servisimiz ile daima yanınızdayız.

ÜMRANİYE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım