ÇAKMAK ÇATI USTASI

Çakmak Çatı Ustası

Çakmak Çatı Ustası

       Binalardaki ısı kayıplarının %30’dan fazlası yalıtımı yapılmamış çatılardan kaynaklanmaktadır. Üstelik ısı kayıpları sadece en üst katı değil, tüm binayı etkiler. Isınan havanın yükselmesi sebebiyle en alt kattan başlamak üzere yaşanan ısı kayıpları, en üst kattaki dairenin bir türlü ısınmaması sebebiyle tüm diğer katlara da zincirleme olarak yansımaktadır. Bu da kış şartlarının zor geçtiği, şiddetli rüzgarlara ve yoğun yağışlara maruz kalan İstanbul’da ayda en az 500-600 TL doğalgaz veya yakıt masrafı demektir. Bu masrafın yarı oranında azalması ve çok daha sağlıklı ve konforlu bir ev veya iş hayatı için yapılması gereken, binaların dış cephe mantolamasından çok daha önemli olan uygulama, çatı ısı yalıtımıdır.

Yağışlar sonucu sızan sular, yalıtımı yapılmamış, bağlantı yerleri izole edilmemiş çatılarda zaman içinde tüm betonarme yapıya etki ederek, en alt kata kadar iner. Bu da rutubetli duvarlar, kokan bir ev ve sağlıksız ev hayatı demektir. Üstelik su sızıntıları binaya zarar verdiği için ciddi risk te oluşturmaktadır. Özellikle yaşlıların ve çocukların çok etkilendiği rutubet, romatizma başta olmak üzere ciddi hastalıklara sebep olmakta veya tetiklemektedir. Bu yüzden binalarda ısı kayıplarının önlenmesi için yapılan ısı yalıtımı ile birlikte su yalıtımının da kesin ve kalıcı çözüm anlamına gelir.

Isı ve su yalıtımı yapılmış, bağlantı yerleri doğru birleştirilmiş, su sızıntısı ve enerji kaybının imkansız hale geldiği çatılarda sorun çıkması nerdeyse imkansızdır. Ayrıca düzenli olarak bakım ve onarım işlerinin yapılması, kiremit çatıların en geç 2 yılda bir aktarılması da önemli ve olmazsa olmaz uygulamalardır. Bu şekilde korumaya alınan bir uzun yıllar bina sakinlerinin aklına dahi gelmeyecektir. Sağlıklı ve sağlam binalarda yaşamak isteyen herkesin küçük katkılarla, çok daha büyük külfetlere katlanmak zorunda kalmadan bu uygulamaları yaptırması mümkündür.

Firmamızın en kaliteli malzemeler ve en iyi ustalarla gerçekleştirdiği yalıtımlar ile çatılarınız, enerji kayıplarının yaşanmadığı su sızıntılarının olmadığı binalarda huzurla yaşamanızı sağlayacaktır. Çakmak çatı ustası hizmetlerimiz ile çatı ile ilgili her konuda yanınızda olmaktan mutluluk duyarız.

ÜMRANİYE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım