İNKILAP ÇATI USTASI

        Barınma ihtiyacı ve ev yapımı ne kadar eski ise çatılar da o kadar eskidir. Mağaralardan çıkarak kendilerine ait ayrı mülkler edinmeye başlayan insanlar, o tarihten bu yana her türlü binaya çok değişik şekillerde ve malzemelerle çatılar da inşa etmişlerdir. Genel olarak binayı yağmura, kara, rüzgara ve güneşe karşı korumak amacıyla yapılan çatılar, aynı zamanda kiler, depo, yaşam alanı, samanlık gibi çok çeşitli şekillerde de kullanılmıştır. Bu yüzden çatılar tüm binalar ve bina sakinleri için önemli ve vazgeçilmez alanlar olmuşlardır.

Günümüzde baskın yaşam alanları apartmanlardır. Çok katlı yapılan ve birden fazla ailenin ikamet ettiği veya işyeri olarak kullanılan binaların en önemli ve en fazla sorun çıkaran alanları çatılardır. Hem tüm hava olaylarına açık oluşu hem de çatıların inşaat yapılırken en fazla ihmal edilen ve özenilmeyen alanlar olması sebebiyle bir süre sonra çatılar sebebiyle sorunlar yaşanmaya başlar. Özellikle su sızıntısı ve ısınma sorunları ile ortaya çıkan çatı problemleri, ihmali halinde betonarme yapının zarar görmesine hatta kısmi yıkılmalara dahi sebep olabilir. Çatıdaki çatlaklardan sızan sular bir süre sonra beton yapıda ilerleyerek alt katlara kadar ulaşır. Bu da çatının sadece en üst kattaki sakinlerin değil, tüm binanın sorunu olarak büyümesine ve onarım masraflarının çok daha yüksek rakamlara ulaşmasına sebep olmaktadır. Kaldı ki çatılar sebebiyle yaşanan ısı kayıpları, İstanbul gibi kış koşullarının çok zor geçtiği şehirlerde inanılmaz enerji masraflarına veya faturalara yol açar. Kaldı ki rutubetli ve zor ısınan binalarda yaşayan kişilerde kısa süre sonra ciddi sağlık sorunları görülmeye başlayacaktır. Özellikle çocuk ve yaşlıların etkilendiği bu durumun bir an önce çözülmesi ve çatıların sağlıklı alanlar haline getirilmesi çok önemlidir.

İNKILAP ÇATI USTASI

İNKILAP ÇATI USTASI

 

Çatı ile ilgili işler kapsamlıdır ve ustalık ister. Sizin ihtiyacınız olan İnkılap çatı ustası hizmetleri için deneyimli ustalarla gerçekleştirilen kaliteli ve sağlam uygulamalar uzun yıllar sorunsuz ve güvenli çatılar altında yaşamanızı sağlayacaktır. Ekonomik fiyatlarımız ve sektörün en iyilerinden oluşan usta ekibimizle 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

 

 

 

ÜMRANİYE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım