BOSTANCI ÇATI USTASI

BOSTANCI ÇATI USTASI

BOSTANCI ÇATI USTASI

İnsanların mağaralarda yaşamaya başlayıp, avcı – toplayıcı yaşam tarzından yerleşik yaşam tarzına geçtiği günlerden bugüne on binlerce yıl geçti. Başlarda vahşi hayvanlardan ve hava koşullarından korunmak ihtiyacı ile ortaya çıkan “ev” kavramı, icatların yapılması ve insanlığın zaman içinde gelişip değişmesi ile binlerce şekil ve yöntemle farklılaşmıştır. Yaşanan coğrafyanın iklim koşulları ve doğal kaynaklarına bağlı olarak gelişen ev anlayışı, bundan sonraki yüzyıllarda da değişip gelişmeye devam edecektir. Belki birkaç yüz yıl sonra havada asılı duran evlerde veya uzaydaki başka bir gezegende yaşamaya başlayacağız.

Ülkemiz ise bulunduğu coğrafi konum itibariyle Doğu ile Batı arasındaki “ara yüz” dür. Doğunun geleneksel ve tarihi mimari tarzı ile batının teknolojik ve modern anlayışının birlikte harmanlandığı Türkiye, tarih boyunca tüm kültürlerin beşiği ve geçiş noktası olmuştur. Bu yüzden ülkemizin her yerinde yüzlerce farklı tarz mimari ile inşa edilen konutlar ve binalar vardır.

Coğrafyanın gereklerine göre şekillenen barınma ve ev anlayışı sonucu, bizdeki binaların çatıları genellikle kiremitten inşa edilir. Kiremit hem bolca bulunan kilden yapılması, hem de ucuz ve yalıtkan bir malzeme olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanında değişen mimari tarz ve sanayide yaşanan gelişmelere bağlı olarak farklı ürünlerle, değişik yapıların inşa edildiği de görülmektedir.

Ancak hangi malzeme veya tarzla yapılmış olursa olsun, her türlü binanın en üst katının korumaya alınmış ve izole edilmiş olması gerekir. Yağmurun, karın, güneşin, rüzgarın etkilerinden binaların korunması barınma ihtiyacının sonucudur. Herkes güvenli ve sağlıklı evlerde yaşamak ister ve bu da insan doğası için en doğru şeydir.

İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Bostancı’da da binaların çoğunun çatı sorununun olduğu malumdur. Şehrin iklim şartları ve yaşam koşulları çatıların büyük kısmının kiremitten yapılmasını gerekli kılar. Kiremit çatılar ise düzenli olarak bakım ve tamirat isterler.

        Bostancı çatı tamiri, Bostancı çatı ustası, Bostancı çatı tamircisi, Bostancı çatı izolasyon, Bostancı çatı servisi ihtiyaçlarınızda en iyi ve en kaliteli hizmeti almak sizin de hakkınız. Piyasanın en iyisi olan firmamızın hizmetlerinden faydalanmak için bizimle irtibata geçiniz.

KADIKÖY’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım