GÖZTEPE ÇATI USTASI

             Korunmak ve barınmak amacıyla başlayan ev inşa etme serüveninde insanoğlunun geldiği nokta yüzlerce katlı binalar olmuştur. Artık her tür mimaride ve malzeme ile yapılan binaları görmek mümkün. Binanın bulunduğu ülke, şehir, ilçe, semt gibi çok farklı kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösteren bina mimarisi; kültüre ve iklime göre de değişkenlik arz eder. Sıcak iklimlerde insanlar çok daha basit ve kolay inşa edilebilir evleri tercih edip mimariyi o yönde geliştirmişken, Türkiye gibi karasal iklim ve Akdeniz ikliminin birlikte görüldüğü ülkelerde binaların mimarisi ve kullanılan malzemeler daha farklıdır. Soğuktan ve sıcaktan korunma yanında; yağışlardan ve rüzgardan da koruma sağlayan binalara ihtiyaç duyulan ülkemizde, inşaat malzemesi olarak kerpiç, taş, beton, tuğla, gaz beton gibi ürünlerle inşa edilen binalar görülür.

GÖZTEPE ÇATI USTASI

GÖZTEPE ÇATI USTASI

Binanın mimarisi ve kullanılan malzemeyle uyumlu olarak inşa edilen çatılar konusunda ise ülkemizde geleneksel bir yöntem olan kiremit çatıları sıklıkla görürüz. Birkaç yüz yıldır Türkiye’de kullanılan kiremit çatılar kolay uygulanan ve ekonomik bir malzeme olmasının yanında, yalıtkan ve hafiftir. Bu yüzden son on yıla kadar inşa edilen binaların neredeyse tamamında kiremit çatı uygulamaları bulunur.

Ancak kiremit çatılar düzenli olarak bakım ve onarım gerektirir. Yağışlar ve rüzgar sebebiyle zarar gören kiremitlerin elden geçirilmesi, kırılanların değiştirilmesi, kayanların yerine yerleştirilmesi gereklidir. Bu işe çatı sektöründe çatı aktarma denilir. Çatı aktarma işinin ihmal edilmesi halinde yağışların ve rüzgarın olumsuz etkilerinin binalara sirayet etmesi kaçınılmazdır. Bu yüzden eğer binanızın çatısı kiremit ise daha fazla özen ve bakım gerektirdiğini unutmamalısınız. İki yılda bir çatılarınızı kontrol ettirerek gerekli ise aktarma işleminin yapılması sizi istenmeyen sonuçlardan koruyacaktır. Bununla birlikte bacalar ve baca diplerinin kontrol ve onarımının yapılması ve izolasyonun sağlanması gerekir. Bu işlerin ihmali bir süre sonra ısı kayıpları ve su sızıntıları olarak karşınıza çıkarak daha büyük bir inşaat işini zorunlu kılabilir.

             Göztepe çatı tamiri, Göztepe çatı ustası, Göztepe çatı tamircisi, Göztepe çatı izolasyon ve Göztepe çatı servisi hizmetleri ile yanınızda olan firmamızın, çatı aktarma uygulamaları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

KADIKÖY’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım