EĞİTİM ÇATI USTASI

             Bina inşaatında en önemli konulardan biri su tesisatının sağlam ve inşaat tekniğine uygun yapılmasıdır. Kullanılan malzeme ne olursa olsun, iyi bir tesisat projesi yoksa, su giderleri ve boruların geçeceği yerler gereği gibi düzenlenmemişse su boruları ve giderlerinden dolayı sıkıntı yaşandığı bilinir. Ayrıca şehirlerde sıkça yaşanan su kesintileri sebebiyle, suların yeniden gelmesi yüzünden basıncın sebep olduğu tahribat sorunlara sebep olmaktadır. Kötü malzemelerin kullanılması da işin içine girince ciddi su tesisatı sorunları yaşanması kaçınılmaz olmaktadır.

EĞİTİM ÇATI USTASI

EĞİTİM ÇATI USTASI

Aynı durum çatıların inşası ve projesinde de görülmektedir. Çünkü çatılar yağmur ve kar yağışına direk maruz kalan ve en fazla su alan bina bölümüdür. Eğer çatılarda suların rahatça binadan tahliye edilmesi için gerekli tesisat yoksa, borular su giderleri ve tahliye delikleri olması gerektiği gibi düzenlenmemişse, çatılarda biriken sular bir süre sonra binanın içine dışına sızarak rutubete sebep olur. Bu sebeple çatıların inşası esnasında su tahliyesi için gerekli alanların bırakılması gerekir.

Bu tür ihmal veya yanlış uygulamalar sonucu binanız ve eviniz zarar görmeye başlamışsa yapmanız gereken, sorunun nereden kaynaklandığını öğrenmek için işinin ehli bir çatı ustasına keşif yaptırarak, sorunun belirlenmesini istemek olacaktır. Çatı ustası size sorunun tam olarak nereden ve neden kaynaklandığını söyleyecek ve çözümü konusunda bazı teklifler sunacaktır. Eğer tamamen yenileme gerektiren bir hasar söz konusu ise geçici önlemlerle günü kurtarmak yerine sorunun tamamını ortadan kaldıracak bir projeyle işe girmek en doğrusudur. Çünkü su her zaman yolunu bulur. Geçici veya baştan savma yöntemler suyun yeniden aynı soruna sebep olmasına engel olmaz.

Su derelerinin ve tahliye borularının kontrol edilerek yenilenmesi, tıkanıklıkların giderilmesi, izolasyonunun yapılması, diğer su tahliye alanlarının düzenlenmesi ve tamir edilmesi, yalıtım uygulamalarının yenilenmesi için en önemli husus iyi bir çatı ustası ile çalışmaktır.

Eğitim çatı tamiri, Eğitim çatı ustası, Eğitim çatı tamircisi, Eğitim çatı izolasyon ve Eğitim çatı servisi ihtiyaçlarınızda zaman kaybetmeden sektörün en iyi ustaları ile çalışmak ve çatı problemlerinizi bir an önce çözmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

KADIKÖY’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım