KOZYATAĞI ÇATI USTASI

KOZYATAĞI ÇATI USTASI

KOZYATAĞI ÇATI USTASI

           Her evin bir çatısı vardır. İster üstü açık bırakılarak kullanılsın, ister çatı kaplama ile kapatılsın her binanın en üstünde dış dünya ile doğrudan temas halinde bir alan bulunur. Coğrafyaya, iklime, ihtiyaca, ekonomik duruma ve kullanım amacına bağlı olarak binaların en üstünde ve dışında bulunan bu kısım farklı şekillerde inşa edilir. Ancak ülkemizdeki genel eğilim çatıların üstünü kapatarak çeşitli olumsuz koşullardan korumak yönündedir.

Çatıların üstünün kapatılması pek çok açıdan fayda sağlar. Öncelikle kış ve yaz mevsiminin olumsuz şartlarından binaların korunması amaçlanır. Soğuk havanın, yağışın ve rüzgarın evlere sirayet etmemesi ve yaşayan insanların bundan etkilenmemesi için en pratik çözümlerden biri çatının üstünün kapatılmasıdır. Ayrıca bu şekilde depo veya başka amaçla kullanılabilecek alanlar da kazanılmış olur. Ancak bazı binalarda isteğe veya ihtiyaca göre çatıların üstü açık bırakılır. Teras çatı olarak adlandırılan bu alanlar da farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Özellikle sıcak su ihtiyacı için konulan güneş panelleri teras çatılara daha kolay uygulandığı için tercih edilen bir çatı türüdür.

Ne amaçla ve ne şekilde kullanılırsa kullanılsın, tüm çatılar bazı uygulamaları gerektirir. Atmosfer olaylarından etkilenmemek, enerji tasarrufu sağlamak, gürültü kirliliğini evin dışında bırakmak için çatılara yalıtım ve bakım yapmak gerekir. Özellikle yağışların olumsuz etkilerinin fiziki olarak ta görüldüğü çatılarda, su yalıtım uygulaması zorunludur. Yalıtım yapılırken ısı ve ses yalıtımı sağlayan malzemelerin birlikte kullanılarak tam anlamıyla bir izolasyon elde edilmesi en sağlıklısı olacaktır. Ayrıca baca dipleri, saçaklar, su dereleri gibi detay alanların da su yalıtımının yapılması kesin çözüm olacaktır.

Bu tür uygulamaların zaman içinde yıpranması normaldir. Belli periyotlarla yapılacak kontroller ile bu sorunların giderilmesi ve büyümeden önüne geçilmesi sağlanmalıdır. Ve tüm bu işler için de uzun yıllar güven ve saygı ile çalışabileceğiniz bir çatı firması bulmak çok önemlidir.

           Kozyatağı çatı tamiri, Kozyatağı çatı ustası, Kozyatağı çatı tamircisi, Kozyatağı çatı izolasyon ve Kozyatağı  çatı servisi hizmetleri ile her zaman yanınızda olan firmamızdan, çatı ile ilgili her konuda hizmet alabilir ve içiniz rahat bir şekilde evlerinizde yaşamaya devam edebilirisiniz.

 

KADIKÖY’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım