BÜYÜKBAKKALKÖY ÇATI USTASI

Kiremit çatıların birkaç yılda bir aktarılması, eskiyen ve kırılan kiremitlerin yenilenmesi, kiremit altı örtüsünün değiştirilmesi, çatı iskeletinin kontrol edilmesi ve gerekirse komple elden geçirilmesi gerekir. Ayrıca bacalar, baca dipleri su olukları, su dereleri, çatı pencereleri gibi kısımların da tadil ve tamirinin düzenli olarak yapılması gereklidir.

BÜYÜKBAKKALKÖY ÇATI USTASI

BÜYÜKBAKKALKÖY ÇATI USTASI

Kiremit, yapı itibariyle yalıtkan ve su geçirmez bir malzeme olmakla birlikte, özellikle dolu ve kar yağışlarında kırılabilen bir üründür. Ayrıca şiddetli rüzgarlarda yerlerinden oynayarak alt tarafa su geçmesine sebep olurlar. Kiremit altı örtüsünün de bu sebeple yıpranması sonucu binaların çatı zeminlerine su sızmakta ve su sızıntısı ciddi zararlara sebep olmaktadır. Eğer çatı zemininde iyi bir yalıtım yoksa veya yıpranmışsa su binanın tamamını etkilemeye başlar. Aynı zamanda ısı kayıplarının yaşanmasına da sebep olan bu durum bir süre sonra bina sakinleri için maddi ve manevi olarak sorun yaratacak bir durumdur.

Bacalar ve baca diplerinin ihmali de su sızıntılarına ve ısı kayıplarına sebep olur. Bu yüzden düzenli olarak elden geçirilmesi, baca diplerinin izolasyonunun sağlanması ve dış dünyadan yalıtılması şarttır.

Çatı zemininde ısı ve su için gerekli yalıtımın bulunmaması veya kötü olması da zaman içinde ciddi problemlere neden olacaktır. Isı kayıpları ciddi enerji harcamalarına sebep olduğu gibi su sızıntıları da binaya ve bina sakinlerinin ev hayatını zorlaştırır. Evlerde bu yüzden yaşanan değer kayıpları da herkes tarafından bilinir. Kaldı ki iyi ısınmayan ve soğumayan ve su sızıntılarının yaşandığı bir binada yaşamayı kimse istemeyeceği için kimse satın almayı da düşünmez.

İşte bu ve benzeri sorunlar için her zaman güvenle çalışabileceğiniz bir çatı ustasının olması gerekir. İşinin ehli ve tecrübeli bir çatı ustası ile uzun yıllar çalışmak her zaman istenmeyen sonuçların ve masrafların çıkmasına engel olur. Büyükbakkalköy çatı tamiri,   Büyükbakkalköy çatı ustası, Büyükbakkalköy çatı tamircisiBüyükbakkalköy çatı izolasyon, Büyükbakkalköy çatı servisi işlerinizde güvenilir ve uzman bir çatı firması arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi alınız.

MALTEPE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım