KÜÇÜKYALI ÇATI USTASI

KÜÇÜKYALI ÇATI USTASI

KÜÇÜKYALI ÇATI USTASI

Çatı işleri herkesin yapabileceği, hakkıyla yerine getirebileceği bir iş değildir. Deneyim ve özen ister. İnşaat işinden anlayan herkes çatı işlerinden anlamaz, anlaması da mümkün değildir. Her ne kadar çatı işi inşaat işinin bir parçası gibi görülse de ayrı bir ustalık ve uygulama gerektirir. Genel anlamda inşaat işi ile direk bir alakası yoktur. Uygulamaların bir kısmı inşaat olarak nitelendirilebilse de detaylarda ciddi farklılıklar bulunmaktadır.

Çatı işlerinin inşaat işlerinden en önemli farkı, inşaat malzemelerinin uzun yıllar dayanıklı olmasına karşı çatı malzemelerinin daha hafif malzeme ile üretilmesi sebebiyle daha dayanıksız olmasıdır. Bir diğer önemli fark ise çatıların binanın en üstüne yer alması sonucu, atmosfer olaylarına en fazla maruz kalması, dolayısı ile en çok yıpranan bina bölümü olmasıdır. Bu yüzden binalara yük bindirmeyen malzemelerle inşa edilen ve sürekli dış etkiye maruz kalan çatıların ayrı bir ustalık ve uzmanlık olarak değerlendirilmesi doğru olacaktır.

Sıfırdan bir çatı yapımı çok farklı argümana göre projelendirilebilir. Binanın yapım özelliği, kat sayısı, büyüklüğü, bulunduğu bölgenin iklim şartları, rüzgar alma durumu gibi çok farklı kritere göre değerlendirme yapılarak proje üretilmesi gerekir. Mevcut bir çatının olduğu binalarda onarım veya yenileme işlemi yapılacaksa, buna göre durumun değerlendirilmesi ve çalışma yapılması şarttır. Eğer çatı ciddi anlamda yıpranmış ve tamiri ile sonuç alınamayacağı kesinse, tamamen yıkılarak zamanın teknolojisine uygun malzemelerle daha işlevsel bir tasarımın yapılması en doğrusu olacaktır.

Çatı işleri kapsamlı ve detaylı bir çalışmadır. Binanın durumuna ve özelliklerine göre değişkenlik gösteren bir durum arz eder. Ancak bina ne kadar yeni olursa olsun çatının yıpranma payı her zaman daha fazladır. Bu yüzden binaların ve evlerin yenilenme periyotlarından farklı değerlendirilmesi daha doğru olacaktır.

Küçükyalı çatı ustası, Küçükyalı çatı izolasyon, Küçükyalı çatı tamiri, Küçükyalı çatı tamircisi, Küçükyalı çatı servisi ihtiyaçlarınız için zaman kaybetmeden ve güvenle çalışabileceğiniz bir firma arayışınız varsa, doğru adrestesiniz demektir. Çatı işleri konusunda güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışımız ile daima yanınızdayız.

MALTEPE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım