MALTEPE ÇATI USTASI

Çatıdan kaynaklanan su sızıntıları, ısı kayıpları, binalarda görülen rutubet ve görüntü problemleri herkes için can sıkıcı durumlardır. Evlerimizden beklediğimiz konforun ve sağlıklı yaşamın en önemli detaylarından biri insan sağlığına uygun sıcaklığın sağlanması ve pek çok hastalığa sebep olan rutubetin olmamasıdır. Yazın çok sıcak, kışın çok soğuk olan, sürekli rutubetin görüldüğü bir evde solunum yolu, romatizma ve böbrek hastalıklarının görülme sıklığı çok daha yüksektir. Bu yüzden evlerin çatılarındaki ihmal ya da hatalı inşa sebebiyle görülen bu tür sorunların ivedilikle halledilmesi gerekir.

Çatılardaki sorunların evlere ve binalara yansıması, genellikle ısı kayıpları ve su sızıntısı şeklinde olduğundan yapılacak en doğru şey çatıyı sorunsuz hale getirerek, gerekli tüm izolasyon uygulamalarını gerçekleştirmektir. Hem çatı altı örtüsü, hem çatı zemini, hem de baca dipleri ve su oluklarının yalıtımı ile ısı kayıplarının ve su sızıntılarının önüne geçilir. Teras çatılarda yapılacak yalıtım uygulamaları daha farklı malzemelerle gerçekleştirilir. Üzerinde dolaşılan veya farklı amaçlarla kullanılan teras çatılar için ağırlığa dayanıklı levha malzemelerle yalıtım uygulaması yapılması en doğrusudur. Güneş ışınları ve yağmur – kar sularının etkilerinin en fazla yaşandığı teras çatılarda yapılacak yalıtım için kullanılacak malzemelere özen gösterilmeli, uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılacak malzemelerle çalışılmalıdır.

Çatı aktarma genellikle kiremit çatılarda gerçekleştirilir. Ancak başka malzemelerle yapılan çatı örtüleri için de bakım ve onarım işlerinin yapılması gerekebilir. Baca dipleri, su olukları, su dereleri, asansör kuleleri, çatı pencereleri gibi çok farklı kısımları olan çatıların periyodik bakım ve onarımının yapılması için iyi bir çatı ustası ile çalışmak önemlidir. Tek seferlik hizmet aldığınız ve bir daha ulaşamadığınız kişilerin yaptığı işlerin kısa bir süre sonra problem çıkarma riski vardır. Bu yüzden çatı işleri için yerleşik ve referansları olan bir firma ile çalışmak, sizi maddi ve manevi pek çok probleme karşı koruyacaktır.

Maltepe çatı tamiri, Maltepe çatı ustası, Maltepe çatı tamircisi, Maltepe çatı izolasyon ve Maltepe çatı servisi hizmetleri ile bölgedeki her türlü çatı probleminizde daima yanınızdayız.

Maltepe Çatı Ustaları

Maltepe çatı ustaları olarak Maltepe bölgesinde çok uzun süredir hizmet vermekteyiz. Maltepe çatı ustaları olarak hizmetlerimiz arasında , çatı kaplama, kiremit çatı yapımı, kiremit çatı onarımı, çatı membran kaplama, çatı onarımı, çatı bakımı, çatı temizliği , çatı yalıtımı, teras yalıtımı gibi çatıya dair aklınıza ne kadar iş gelmekteyse yapmaktayız. Üstelik tüm yapmış olduğumuz işlerde müşterilerimize yazılı olarak garanti vermekteyiz. Maltepe çatı ustaları olarak sektörümüzde gerek ekibimiz gerek ise ekipmanımız ile örnek olmaya çalışmaktayız. Müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için sürekli olarak kendimizi geliştirmekteyiz. Çatı sektörü deyip geçmeyin her gün yeni bir yalıtım malzemesi veya başka bir çatı bileşeni çıkmaktadır. Her malzeme bir öncekine göre daha kullanışlı ve dayanıklı olmaktadır. Aynı zamanda maliyet açısından da avantajlı olmaktadır. Müşterilerimizin çatı ile ilgili her hangi bir problemi olduğunda bizler öncelikle problemi yerinde görüp yapılacak uygulamanın detaylarını çıkartmaktayız. Müşterimiz bizimle konuştuktan sonra bu işin kaç paraya yapılacağından tutun hangi çatı malzemesinin kullanılacağı, bu malzemelerin garanti süresi, işin ne zaman biteceği gibi tüm bilgilere net bir şekilde sahip olmaktadır. İşin ortasında veya sonunda sürprizlerle karşılaşmaz.

Çatı ustası olmak için öncelikle gerekli ruhsatlara sahip olunmalıdır. Sonrasında ise belli bir yeriniz olmalıdır ki müşterileriniz sizlere her zaman ulaşabilsin. Bir çok müşterimiz sözüm ona farklı çatı ustaları çalışmış problem yaşamış fakat bir daha asla bu kişilere ulaşamamıştır. Bizler 10 yılı aşkın süredir aynı yerde müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda kendi çalıştığımız firmalar bunu çok iyi bilir ki her zaman için yapmış olduğumuz işin arkasında olmuşuzdur. Ancak bu şekilde iyi bir hizmet vermiş olabilirsiniz ve ayakta kalabilirsiniz. Aksi taktirde sektörde yok olup gitmeye mahkum kalırsınız. Maltepe çatı ustaları olarak İstanbul’un bir çok bölgesinde aynı şekilde hizmet vermekteyiz. Ayrıca özellikle çatı bakımı konusunda sizlere çok özel tekliflerde bulunmaktayız. Bizleri ararsanız şayet çatınızın durumuna göre en avantajlı paketi sunacağımıza emin olabilirsiniz. Bu şekilde ileride sürpriz çatı problemleri ilede karşılaşmayacaksınız.

Maltepede Çatı Ustası Arayanlar

Çatı Tamircisi

Çatı Tamircisi

Anadolu yakasının en elit ilçelerinden biri olan Maltepe son yıllarda özellikle kentsel dönüşüm ve yeni binaların yapılması ile sürekli olarak gelişmektedir. Bir bölgede insan popülasyonu arttıkça o bölgedeki hizmet sektörüde genişlemekte bir çok farklı alan da hizmer veren firmalarda burada boy göstermeye başlamaktadır. Binalar denildiğinde öncelikle akla gelen alanların başına haliyle çatılar gelmektedir. Özellikle Maltepe gibi kıyı şeridinde bulunan binalarda sık sık çatı ile ilgili hizmet arayışı olmaktadır. Eğer sizde Maltepe’de oturuyorsanız ve çatınız ile ilgili probleminiz var ise Maltepe çatı ustası olarak arama yapmanız yeterli olacaktır. Bu bölgede çalışan bir çok çatı firması bulabilirsiniz. Sahil kenarındaki binalar iç kısımdaki binalara göre daha çabuk yıpranmaktadır. Bunun başlıca sebebi denizin tuzlu suyudur. Bu yüzden yapı elamanları daha çabuk korozyona uğramaktadır. Aynı zamanda bu bölgedeki kuşlarda çatıların bir numaralı düşmanları arasında yer almaktadır.

Maltepe çatı ustası olarak çatı konusunda ihtiyacınız olan her alanda hizmetinizdeyiz. Üstelik sizlere ücretsiz expertiz hizmeti vermekteyiz. Bunun başlıca sebib ise sizin can güvenliğinizdir. Bir çok müşterimize bunu söylediğimizde şaşırmaktadırlar. Haberlerde bir çok yerde çatı kazalarını duymuşsunuzdur. Çatılara her ne kadar güvenli olduğunu bilseniz dahi emniyet tedbirleri alınmadan çıkılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde özellikle çatılarda telafisi olmayan kazalar yaşanmaktadır ve bu kazaların büyük bir çoğunluğu ölüm ile sonuçlanmaktadır. Herhangi bir sağlık nedeni ile dengeniz bozulacağı gibi kiremitler üzerinden kayma veya dengenizin bozulması durumunda problem yaşayacağınız kesindir. Bizle zaten sizlere ücretsiz böyle bir hizmet sunmuşken sizlerin kendi hayatlarınızı riske atmanız anlamsızdır. Aynı zamanda sadece kazayı önlemek için değil bu servisimiz. Bu şekilde sizlere hizmet vererek probleminizi yerinde tespit etmekteyiz. En doğru metod ise budur. Çünkü telefonda vereceğiniz bilgiler ile konunun net olarak anlaşılması veya çözümünün nasıl olacağının söylenmesi pek mümkün değildir. Aynı zamanda bu şekilde net bir fiyatta söylenemez. Bir çok firma maalesef işi görmeden anlamadan fiyat vermekte ve işi almaktadır. Ama sonrasında bu bedelin az olduğunu söylemekte ya işi yarıda bırakmakta yada sizden extra ödemeler istemektedir. Maltepe çatı ustası olarak bizde asla sürprizler yoktur.

Maltepedeki Çatı Firmaları

Maltepede yaşıyorsanız ve bir çatı firmasına ihtiyacınız var ise günümüzde bu firmaları bulmak gayet kolaydır. Cep telefonunuzda Maltepe çatı firmaları olarak arama yaptığınızda bir çok firma ile karşılaşacaksınız. Bu firmalar arasında seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var. Bunlardan birincisi firmanın kendine ait referanslarının olması. Referans verilen kişileri aramakta da fayda olacaktır. Maalesef internet ortamında bir çok firma başkalarının yaptığı işleri kopyalamakta ve kendi referansları olarak yayınlamaktadır. Bunun yanı sıra sabit bir yeri olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde merdiven altı olarak tabir ettiğimiz firmalardan hizmet almaya çalışırsanız sonunda üzülen siz olacaksınız. Çatı firmaları bu mesleği içre edebilmeleri için bazı belgelere ihtiyacı vardır. Bunların olup olmamasıda başka bir tercih nedeni olmalıdır. Yani şunu demek istiyoruz, Maltepedeki çatı firmaları olarak internette bulduğunuz her firma ile hemen çalışmayın biraz inceleyin. Sonuç itibari ile çatınıza çıkarttığınız kişiden sizlerde sorumlu olduğunuzu unutmamanız gerekmekte.

Çatı firması olarak bizler sizlere periyodik çatı bakımını tavsiye etmekteyiz. Periyodik çatı bakımında sizler ile belirlediğimiz dönemlerde çatınızın genel temizliğini yaparak, aynı zamanda çatının izolasyonunu kontrol etmekteyiz. Bu şekilde çatı üzerinde olası arızalarıa zamanında müdahale ederek sizlere büyük problemler çıkarmasını önlüyoruz. Bu şekilde ayrıca çatınızın da kullanım süresi uzamış bulunmaktadır. Maltepedeki çatı firmaları arasında profesyonel olanlar arasında kiminle çalışsanız sizlere bu tavsiyeyi verecektir. Çünkü aklın yolu birdir. Çatıların binaların koruyucu kalkanı olduğunu unutursanız ve zamanında bakımını yapmazsanız şayet binanızı gün geçtikçe koruyamayacak hale gelecektir. Bu durumda binanız su almaya başlayacak ve bununla birlikte tabiki çürümelerde baş gösterecektir. Su binalardaki demirlerden tutun betona kadar her yere işler ve hızlı bir şekilde bu alanda deformeye yol açar. Eğer bu kaçak zamanında bulunup problem giderilirse bir o kadar şanslısınız demektir. Aksi taktirde bu çatı kaçakları yüzünden binada neler ile karşılaşabileceğiniz aklınızın ucuna bile gelmeyebilir. Biz çatı firması olarak çatıdan akan suların binalara nasıl zarar verdiğini çok yakından gördük. Elektrik tesisatı ile buluşan bu sular çok büyük felaketlere bile yol açabilir.

Çatı Temizliği Maltepe

Bina Çatı Temizliği

Bina Çatı Temizliği

Çatı temizliği, çatılar için en önemli unsurlardan birisidir. Çatı temizliği zamanında yapılmadığı zaman çatılar üzerinde tıkanmalar oluşur ve bundan dolayı çatılarda akmalar görülür. Bu sular belli bir süre sonra çatı içinde biriktikten sonra bu alanda korozyona neden olduğu gibi binanın zayıf noktalarına işleyerek rutubete neden olur ki buda büyük bir problemdir. Bir çok müşterimizin çatı temizliği konusunu hafife aldığını biliyoruz. Nasıl olsa yağmur yağdığında çatı temizlenir dediğinizi duyar gibiyiz. Çatı temizliği Maltepe dendiğinde bizlere rahatlıkla internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Çatı temizliği Maltepe bölgesinde en çok talep edilen çatı hizmetleri arasında yer almaktadır. Bunun sebebi sahil bölgesinde olduğu için kuşların çatıları çok sık kullanması ve yiyeceklerinin bir çoğunu bu çatılarda bırakarak veya pisleyerek çatıların tıkanmasına sebep olmasıdır. Çatı temizliğinden önce bizim sizlere anlatmak istediğimiz düzenli çatı bakımı olacaktır. Çünkü çatı bakımı kapsamında çatı temizliği de düzenli olarak yapılmaktadır. Çatı bakımı düzenli yapıldığında aynı zamanda çatı üzerindeki izolasyonunda düzenli olarak kontrol edilmesi anlamına gelmektedir. Çatı izolasyonu çatı konusunda en ciddi işlerden birisidir. Çatı bakımında çatınız her anlamda en ince ayrıntısına kadar kontrol edilmekte. Bu şekilde olası problemlere zamanın müdahale edilerek sorunun büyümesi engellenmektedir.

MALTEPE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım