GÜLSUYU ÇATI USTASI

Çevremizde gördüğümüz binaların yaşları ve özellikleri birbirinden farklıdır. Binaların ortalama yaşı 50-60 sene olarak kabul edilebilir. Zaman içinde yıpranan ve çağın uygulamalarına ayak uyduramayan binalar yıkılarak yenilenmekte, bu da çevremizde farklı yaşlarda ve mimaride binaların bulunmasına sebep olmaktadır. Hatta binaların bir kısmı kanuni düzenlemeler çerçevesinde kentsel dönüşüm kapsamına alınarak, yıkılarak yeniden yapılması zorunlu hale getirilmektedir.

Ancak bakımlı ve yeniliklere uygun tadilleri zaman içinde gerçekleştirilen ve görsel olarak ta çevre ile uyumlu binalar için böyle uygulamalar yapılmaz. Elektrik, su, doğalgaz, dış mimari, merdiven boşlukları yenilenmiş, depreme dayanıklılık mükellefiyeti gereğince güçlendirilmiş binalar için kentsel dönüşüm uygulamaları daha esnek tutulmakta veya kapsama dahi alınmamaktadır. Kentsel dönüşüme kapsamındaki binaların tamamı insan yaşamına tehlike yarattıkları gerekçesi ile boşaltılmakta ve ucu açık sürelerle insanlar başka yerlerde yaşamaya zorlanmaktadır. Projelerin hazırlanması, binaların yıkılması, yeniden yapılması ve yerleşmeye müsait hale getirilmesi ise bazen yıllar almakta ve insanlar hem maddi hem de manevi kayıplar yaşanmaktadır.

GÜLSUYU ÇATI USTASI

GÜLSUYU ÇATI USTASI

 

Binaların yıpranmasına ve görsel olarak ta mukavemet olarak da daha kötü ve dayanıksız hale gelmesine sebep olan ihmallerden biri de çatılardır. Çatıların bakım ve onarımının uzun yıllar ihmal edilmesi; dış görünüş konusunda olumsuz bir etki yaratmanın yanında, betonarme yapıya verdiği zarar sebebiyle de sorun çıkarır. Su sızıntıları yüzünden binaların betonarme yapıları bozulmakta, duvarların mukavemeti azalmakta, depreme dayanıksız hale gelmekte, sağlıksız yaşam koşullarına sebep olmakta ve ev değerlerini düşürmektedir. Binalarda yaşanan su sızıntısı sorunları en çok çatı ve su tesisatından kaynaklanır. Su tesisatının yenilenmesi halinde dahi çatıdaki yalıtım ve tadilat işlemleri ihmal edilirse bu sorunun tam olarak ortadan kalkması mümkün değildir. Bu yüzden uzun yıllar sağlıklı ve masrafsız bir evde yaşamanın ilk şartlarından biri bakımlı ve tüm yalıtım uygulamaları eksiksiz yapılmış bir çatıya sahip olmaktır.

Gülsuyu çatı tamiri, Gülsuyu çatı ustası, Gülsuyu çatı tamircisi, Gülsuyu çatı izolasyon ve Gülsuyu çatı servisi hizmetlerimizle sizleri bu tür sorunlardan kurtarıyoruz. Uzun vadede sağlıklı ve konforlu evlerde yaşamak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli.

MALTEPE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım