Çatı Tamiri Ataşehir

Çatı Tamiri Ataşehir

Çatı Tamiri Ataşehir

Çatı tamiri Ataşehir yüksek katlı binaların olduğu, toplu konutların yer aldığı ve binlerce ailenin yaşamış olduğu yerlerden biridir. Binalarınızın en üst katlarında meydana çıkan ısı kayıpları ve su sorunlarına burada çok sık tanık edersiniz. Çok katlı olan binalarda ise özellikle son birkaç katında çatıdan kaynaklı olan ısı kayıpları ve su sızıntılarında ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Mali külfetlere de katlanılır. İhmalindeyse hem bina tahrip olur hem de yaşam kalitesinin düşmesi gibi de sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Ataşehir gibi birçok yüksek olan binaların bulunmuş olduğu toplu konut alalarında yapılmış olan yapılarda müteahhit firma maliyetini düşürebilmek adına binaların bazı kısımlarını da ucuz malzemeden ve özensiz bir şekilde inşa etmektedir. Bu da genel olarak çatılar ve pencere gibi kısımlarda görülmektedir.

Çatı için kullanılacak malzemenin çok kaliteli de ola bazı uygulamalar yapılmadan bırakıldığında bir süre sonrasında problemlerin ortaya çıkmasına neden olunur. Çünkü İstanbul dört mevsimin ve farklı iklimlerin de bir arada yaşanmış olduğu bir şehirdir. Kışın kar ve yağmurun, yazınsa güneş, rüzgar ve havadaki nemin etkisiyle binalarda birkaç sene içerisinde deformasyonlar görülür. Bu deformasyonlara da maksimum çatılarda rastlanmaktadır.

Çatı tamiri Ataşehir toplu konut projelerinden olan binalar da çatılarda genel olarak su paneli ve depoları için üzerinde kapatılmadan teras çatı şeklinde bırakılır. Bu çatılardaysa yalıtım yapılmadığı zamanlarda yağış sularına da karşı gerekli olan önlemlerin alınmamasıyla en üst katta oturan kişinin daireden başlamakla beraber aşağıya doğru tüm dairelerin etkilenebileceği şekilde su sızıntıları oluşur ve buda rutubet ve enerji kayıpları yaşatır.

Çatı tamiri Ataşehir de bu şekilde sorunlar çok fazla yaşanır ve çatı tamiri ustası da çok fazla arayışa girilir. Yukarıda saymış olduğumuz birçok farklı çatı problemleriyle baş etmek zor olduğundan ileri de daha büyük masraflara da yol açılır. Bundan dolayı da uzun zaman beraber çalışacağınız çatılarınızda oluşacak olan problemler için bir firmaya ihtiyacınız olur. Bizi arayarak bu sorunlarınızın önüne geçebilir veya sorunlu olan bölgenizi tamir ettirerek gereken tedbiri de almış olursunuz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım