FERHATPAŞA ÇATI USTASI

FERHATPAŞA ÇATI USTASI

FERHATPAŞA ÇATI USTASI

         Çatı sorunları bir anda ortaya çıkan, önlem alınmadığı ve giderilmediği takdirde büyüyerek tüm binayı etkileyecek düzeyde problemlerdir. Özellikle kış mevsimindeki yağışlar ve rüzgar sebebiyle ortaya çıkan çatı problemleri, bazen yaz aylarını bekleyemeyecek kadar acil müdahale gerektirir. Aksi takdirde sorun daha da büyüyerek çok daha ciddi maliyetlere ve can sıkıcı sonuçlara yol açacaktır.

Çatıda ani ve istenmeyen sorunların ortaya çıkmaması için çatıların periyodik olarak bakım ve onarımlarının yapılması gerekir. Her kıştan sonra özellikle su alan kısımlar ve su tahliye bölgelerinin kontrol edilmesi, yıpranan kısımların yenilenmesi, birkaç yılda bir çatının aktarılması gereklidir.

Eğer çatıda çatı örtüsü yoksa yani teras çatı olarak kullanılıyorsa yalıtım yapılması uzun yıllar sorunsuz bir çatı kullanımı sunacaktır. Yalıtım yapılsa da yapılmada da teras çatılarda en önemli sorun yağışların çatı yüzeyinde birikmesi sonucunda ortaya çıkan su sızıntısı ve rutubet sorununu önlemek için su mecralarının yapılması ve tahliye boruları ile bağlantılarının düzgün olması gerekir. Ayrıca suyun rahatça akabilmesi için teras çatılara bir eğim verilmesi şarttır.

Kapalı çatılarda gerek çatı üstü gerekse çatının altında kalan beton zeminin binaya su sızıntılarını önleyecek şekilde korunaklı olması gerekir. Çatı örtüsü ile su dereleri ve su borularının sağlam şekilde inşa edilmiş ve birleşme yerlerinin sağlam yapılmış olması çok önemlidir. Bu kısımlardan çatı zeminine su geçişlerinin engellenmesi birleşme yerlerinin iyi izole edilmiş olmasına bağlıdır. Aynı şekilde baca dipleri ve çatı pencerelerinin çatı örtüsü ile birleşme yerlerinin çok iyi yalıtılması gereklidir.

Bunlar dışında çatılarda yalıtım, çatı inşası, çatı aktarma gibi çok çeşitli işlemler ve uygulamalar gerçekleştirilir. Bu yüzden çatı deyip geçmek yapılabilecek en büyük hatadır. Binaların diğer kısımlarından çok daha dikkatli ve özenli davranılması gereken çatılar için güvenilir ve sürekli çalışabileceğiniz bir çatı ustasına her zaman ihtiyacınız olacaktır. Ferhatpaşa çatı ustası ihtiyaçlarınızda firmamızın tecrübeli ve güvenilir ustaları ile çatılarınız için ekonomik ve kaliteli hizmet alabilir, dilediğiniz zaman arayabileceğiniz ve yardım isteyebileceğiniz bir yol arkadaşı edinmiş olursunuz.

ATAŞEHİR’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım