ATAŞEHİR ÇATI USTASI

            Yüksek katlı binaların, toplu konut alanlarının bulunduğu ve binlerce ailenin yaşadığı bölgelerden biri olan Ataşehir’de yaşıyorsanız, binalarınızın üst katlarında meydana gelen ısı kayıpları ve su sorunlarına da sıkça tanık oluyorsunuz demektir. Çok katlı binalarda özellikle son birkaç kat çatılardan kaynaklı ısı kayıpları ve su sızıntıları konusunda ciddi sorunlar yaşamakta ve mali külfetlere katlanmaktadır. İhmali halinde ise hem binanın tahrip olması hem de yaşam kalitesinin düşmesi gibi sonuçlar ortaya çıkar.

Ataşehir gibi çok katlı binaların bulunduğu toplu konut alanlarında yapılan yapılarda müteahhit firma maliyeti düşürmek için binaların bazı kısımlarını ucuz malzemeden ve özensiz inşa eder. Bu da genellikle çatılar ve pencere-kapı gibi kısımlarda görülür. Çatı için kullanılan malzemeler çok kaliteli de olsa bazı uygulamaların yapılmadan bırakılması da bir süre sonra sorunların ortaya çıkmasına sebep olur. Çünkü İstanbul gibi dört mevsimin ve farklı iklimlerin bir arada yaşandığı bir şehirde kışın kar ve yağmurun, yazın ise güneş, rüzgar ve havadaki nemin etkisi ile binalarda birkaç yıl içinde deformasyonlar görülmeye başlar. Ve bu deformasyonlara da en fazla çatılarda rastlanır. Toplu konut projelerinden olan binaların çatıları da genellikle su paneli ve depoları için üzeri kapatılmadan teras çatı şeklinde kullanılmaktadır. Bu çatılarda yalıtım yapılmaması ve yağış sularına karşı gerekli önlenmelerin alınmaması durumunda en üst kattaki daireden başlamak üzere aşağı doğru tüm dairelerin etkileneceği şekilde su sızıntıları ve dolayısı ile rutubet ve enerji kayıpları yaşanır.

ATAŞEHİR ÇATI USTASI

ATAŞEHİR ÇATI USTASI

 

Bunun gibi çok çeşitli çatı problemleri ile baş etmek zor olduğu gibi ihmali de ileride daha büyük masraflara yol açacaktır. Bu yüzden size uzun zaman birlikte çalışabileceğiniz, çatılarınızdaki eksiklikleri giderecek, düzenli olarak bakım onarım yapacak, her ihtiyacınızda yanınızda olacak bir çatı firması gereklidir. Ataşehir çatı ustası hizmetlerimiz ile siz bölge halkının bu konudaki ihtiyaçlarını ekonomik ve kaliteli ve çözümlerle gidermeye çalışıyoruz. Bölgedeki binaların inşaat kalitesi ve çatıların ihtiyacı olan uygulamalar konusunda tecrübe sahibi firma olarak günün her saati hizmetinizdeyiz.

 

KÜÇÜKBAKKALKÖY ÇATI USTASI

KÜÇÜKBAKKALKÖY ÇATI USTASI

KÜÇÜKBAKKALKÖY ÇATI USTASI

Binalar ne yazık ki aynı inşaat kalitesinde ve aynı özenle inşa edilmemektedir. Özellikle inşaat firmaları veya müteahhitlerin yaptığı binalarda farklı alanlarda kalitesi düşük malzemelerin kullanıldığı sıkça görülür. Ne yazık ki inşaat işinden anlamayan ve inşa esnasında binayı görmeyen insanların binadaki bu sorunları fark etmesi mümkün değildir. Evlerde yaşanmaya başlandıktan sonra bu sorunlar ortaya çıkmakta ve insanların bin bir zahmetle aldıkları evlerin henüz borcu bitmemişken, bu yüzden de ekstra maliyetlere katlanmak zorunda kalmaktadırlar. Bütün hayatı boyunca başını sokacak bir ev sahibi olmak için çalışan veya yüklü kredi borcu ödemek zorunda kalan insanlar için böyle gereksiz masraflar hem can sıkıcı olacak hem de maddi sıkıntılara yol açacaktır.

Binalardaki bu tür inşa sorunlarını fark etmek ne yazık ki nihai tüketici olan ev sahibi veya kiracılar için imkansızdır. Bir süre sonra ortaya çıkan bu sorunların büyük kısmı ise çatılardan kaynaklanır. Özellikle çatılar tüm inşaatlarda en az özenilen ve kalitesiz malzemelerin kullanıldığı alanlardır. Çatılardaki problemlerin en ağır etkileri en üst katlarda görülmekle birlikte, bir süre sonra tüm binanın sorunu haline gelir. Çünkü özellikle yalıtım yapılmamış yapılarda yaşanan su sızıntısı ve ısı kayıpları tüm binayı etkiler. Bu yüzden çatı sorunlarına sadece en üst katın sorunu olarak bakmak hata olacaktır.

Çatıların bu tür sorunları sebebiyle hem maddi hem de görsel anlamda can sıkıcı sonuçlar yaşamamak için problem çıkmasını beklemeden önlem almak en sağlıklı yaklaşımdır. Çünkü henüz problem yaşanmadan alınacak önlemler sizi daha büyük masraflardan kurtaracağı gibi binanız hiç yıpranmadan korumaya alınmış olacaktır. Özellikle çatılarda yağışlardan kaynaklı su sorunları ve enerji kayıplarının en baştan önlenmesi uzun yıllar sağlıklı ve konforlu evlerde yaşama imkanı verir. Tüm bunlar için de iyi bir çatı firmasının profesyonel hizmetlerine ihtiyacınız olacaktır.

                Küçükbakkalköy çatı ustası hizmetine ihtiyacınız varsa, çatınızla ilgili büyük küçük demeden arayabileceğiniz, danışabileceğiniz, yardım alabileceğiniz bir çatı firması arıyorsanız artık buldunuz. Bölgenin en eski çatı firması olarak günün her saati ulaşabileceğiniz, yaz kış demeden her türlü çatı probleminizde yardımcı olacak profesyonel bir ekiple daima hizmetinizdeyiz.

İÇERENKÖY ÇATI USTASI

İÇERENKÖY ÇATI USTASI

İÇERENKÖY ÇATI USTASI

           Evler hayatımızın yarıdan fazlasının geçtiği ve sadece bize özel alanlardır. Herkes günlük iş koşturmacasının ardından geldiği evinde sağlıklı ve huzurlu yaşamak ister. Hayatımız boyunca çalışıp çabalayıp aldığımız evlerimizin ömrümüzün sonuna kadar hasarsız ve sorunsuz kalmasını, satacağımız zaman değer kaybetmemesini isteriz. Bunu sağlamak için de hepimiz kendimize ve bütçemize göre bazı önlemler alır, bakımlar ve tamiratlar yaptırırız.

Herkes için çok önemli olan evlerde yaşanan sorunlar genellikle ısınma ve su sebebiyle görülür. Gerek dış cepheden herekse binanın alt ve üstünden kaynaklanan ısı kayıpları ve su sorunları hem evleri yıpratmakta hem de yaşam kalitesini düşürmektedir. Binaların dışına yapılan koruma amaçlı uygulamalar da bu korumanın sağlanması bakımından çok önem taşır. Ancak en az dış cephe kadar önemli olan kısımlardan biri de çatılardır. Çatılar da, ısı kayıpları ve su sızıntıları sebebiyle can sıkıcı sonuçlar yaratabilecek bina elemanlarıdır. Diğer yandan çatılarda suyun birikmesi sebebiyle sızıntılar çok daha ciddi boyutlara ulaşır.

Isınan havanın yükseldiği bir fizik kuralıdır. Kış aylarında evlerimizi ısıtmak için kullandığımız kömür veya doğalgaza rağmen bir türlü ısınamıyorsak bunun en önemli sebebi yalıtımsız çatılardan kaynaklanan ısı kayıplarıdır. Ya daha az enerji ile yaşamak ve sağlık sorunları ile karşılaşmak yada daha fazla enerji harcayarak yüklü faturalar ödemek zorunda kalırız.

Tüm bu sorunları ortadan kaldırmanın en pratik yolu iyi bir çatı yalıtımıdır. Su ve soğuktan korunan bir çatı size sıcak ve sağlıklı bir ev hayatı sağlayacaktır. Bu yüzden çatılarınızı ihmal etmeden bakımlarını düzenli yaptırmanız, yalıtımını gerçekleştirmeniz ve sorunlarının en kısa zamanda gidermeniz gerekir.

İçerenköy çatı ustası hizmetleri ile yanınızda olan firmamızın çatı inşası, yalıtım işlemleri, bakım-onarım hizmetleri, çatı aktarma, su oluk ve derelerinin temizlenmesi ve tamiri, baca yalıtımları gibi çok farklı alanda çatı uygulamaları bulunmaktadır. Bu konularda hizmete ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabileceğiniz firmamızın uzman kadrosu ve profesyonel uygulamaları ile uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanabileceğiniz hatta varlığını bile unutacağınız bir çatıya sahip olmak istiyorsanız bizimle irtibata geçiniz.

KAYIŞDAĞI ÇATI USTASI

KAYIŞDAĞI ÇATI USTASI

KAYIŞDAĞI ÇATI USTASI

           Çatılarınızın üstü açıksa yani teras çatı ise ve yalıtım işleri yapılmamışsa, binanız ne kadar yeni olursa olsun kısa bir süre sonra sorun yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Çünkü teras çatılar ne kadar iyi betonla inşa edilmiş olursa olsun, İstanbul gibi bir şehirde kışın kar, yağmur ve fırtınanın, yazın ise güneşin kavurucu sıcağının etkisine dayanma süresi fazla olmayacaktır. Çatınızı teras çatı olarak kullanıyorsanız acilen önlem almanız ve çatınızı da binanızı da korumanız gerekir. Hele bir de teras çatınıza su deposu ve güneş panellerini koyduysanız bu elemanların su tesisatındaki oluşacak en ufak problemin çatı zeminine oradan da binaya geçeceğini unutmamanız gerekir. Bu yüzden teras çatılarda ısı ve su yalıtımı olmazsa olmazlar arasındadır.

Teras çatılarınızı kapatarak yalıtım uygulamaları ile komple bir güvenlik sağlayabileceğiniz gibi mevcut kapalı çatılarınızı da zamanla revize etmeniz gerekir. Çünkü beton yapıların bile su ve çevresel etkilerle yıprandığı İstanbul’un iklim şartlarında, çok daha hafif ve pratik malzemelerle inşa edilen çatıların ömrünün çok daha kısa olması normaldir. Bu yüzden binalarınızın dış cephesi için 10 yılda bir yaptırmanız gereken bakım ve onarımı çatılarınız için maksimum 2 yıl olarak düşünmeniz gerekir. Çatının aktarılması, yeni bir kaplama malzemesi ile yenilenmesi, su tahliye alanlarının düzenlenmesi ve elden geçirilmesi, izolasyon işleminin eksiksiz yapılması, su ve ısı yalıtım işlemleri, tıkanan su borularının ve su derelerinin açılması gibi konuları ihmal etmeden, çok ara vermeden gerçekleştirmeniz uzun vadede çok daha büyük külfetlere katlanmanızı engelleyecektir.

Çatıyı komple bir yapı olarak düşünmeniz ve her noktasının doğru şekilde düzenlenmesi gerektiğini bilmeniz gerekir. Çünkü gözden kaçırılacak en ufak bir detay zamanla büyüyerek sağlam yerlerin de hasar görmesine sebep olacaktır. Bu ise küçük bir maliyetle giderilebilecek bir işin çok daha pahalıya mal olmasına engel olacaktır.

Kayışdağı çatı ustası işlerinizde, teras çatı, kapalı çatı, yalıtım, su sorunları, çatı inşası gibi çatı ile ilgili aklınıza gelen her konuda hizmetlerimiz bulunmaktadır. Kaliteli ve ekonomik çatı işçiliği için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

FERHATPAŞA ÇATI USTASI

FERHATPAŞA ÇATI USTASI

FERHATPAŞA ÇATI USTASI

         Çatı sorunları bir anda ortaya çıkan, önlem alınmadığı ve giderilmediği takdirde büyüyerek tüm binayı etkileyecek düzeyde problemlerdir. Özellikle kış mevsimindeki yağışlar ve rüzgar sebebiyle ortaya çıkan çatı problemleri, bazen yaz aylarını bekleyemeyecek kadar acil müdahale gerektirir. Aksi takdirde sorun daha da büyüyerek çok daha ciddi maliyetlere ve can sıkıcı sonuçlara yol açacaktır.

Çatıda ani ve istenmeyen sorunların ortaya çıkmaması için çatıların periyodik olarak bakım ve onarımlarının yapılması gerekir. Her kıştan sonra özellikle su alan kısımlar ve su tahliye bölgelerinin kontrol edilmesi, yıpranan kısımların yenilenmesi, birkaç yılda bir çatının aktarılması gereklidir.

Eğer çatıda çatı örtüsü yoksa yani teras çatı olarak kullanılıyorsa yalıtım yapılması uzun yıllar sorunsuz bir çatı kullanımı sunacaktır. Yalıtım yapılsa da yapılmada da teras çatılarda en önemli sorun yağışların çatı yüzeyinde birikmesi sonucunda ortaya çıkan su sızıntısı ve rutubet sorununu önlemek için su mecralarının yapılması ve tahliye boruları ile bağlantılarının düzgün olması gerekir. Ayrıca suyun rahatça akabilmesi için teras çatılara bir eğim verilmesi şarttır.

Kapalı çatılarda gerek çatı üstü gerekse çatının altında kalan beton zeminin binaya su sızıntılarını önleyecek şekilde korunaklı olması gerekir. Çatı örtüsü ile su dereleri ve su borularının sağlam şekilde inşa edilmiş ve birleşme yerlerinin sağlam yapılmış olması çok önemlidir. Bu kısımlardan çatı zeminine su geçişlerinin engellenmesi birleşme yerlerinin iyi izole edilmiş olmasına bağlıdır. Aynı şekilde baca dipleri ve çatı pencerelerinin çatı örtüsü ile birleşme yerlerinin çok iyi yalıtılması gereklidir.

Bunlar dışında çatılarda yalıtım, çatı inşası, çatı aktarma gibi çok çeşitli işlemler ve uygulamalar gerçekleştirilir. Bu yüzden çatı deyip geçmek yapılabilecek en büyük hatadır. Binaların diğer kısımlarından çok daha dikkatli ve özenli davranılması gereken çatılar için güvenilir ve sürekli çalışabileceğiniz bir çatı ustasına her zaman ihtiyacınız olacaktır. Ferhatpaşa çatı ustası ihtiyaçlarınızda firmamızın tecrübeli ve güvenilir ustaları ile çatılarınız için ekonomik ve kaliteli hizmet alabilir, dilediğiniz zaman arayabileceğiniz ve yardım isteyebileceğiniz bir yol arkadaşı edinmiş olursunuz.

Ataşehir Çatı Firmaları

Ataşehir çatı firmaları arasında arama yaptığınızda bizleri de bulduğunuza göre size kendimizden bahsedebiliriz. Biz yaklaşık 20 yıldır İstanbul’un Anadolu yakasında çatı işleri yapan bir firmayız. Her zaman için ofisimizi ziyaret ederek çayımızı içebilirsiniz. Çatı firmaları Ataşehir’in büyümesi ile doğru orantılı olarak artmıştır. Çatı firmaları arasında mutlaka çok kaliteli firmalar bulunduğu gibi maalesef işinin ehli olmayan sözüm ona çatı ustaları da bulunmaktadır. Zaten sizler bu kişileri ilk görüşte gerek konuşmalarından gerek kılık kıyafetlerinden anlayacaksınız. Bu tip firmalar çatınızdaki problemi gidermek şu yana dursun mevcut sağlıklı yapıya da zarar vermektedirler. Bu tarz çatı firmaları sadece kendilerine ve müşterilere değil aynı zamanda çatı sektörüne de zarar vermektedirler. Bu sebeple bu tarz kişi veya sözüm ona çatı firmalarına prim yaptırmamak gerekmektedir.

Bir çatı firması olabilmek için önce çalışma ruhsatına ve bu alanda çalışanların yeterlilik belgelerine ihtiyaç vardır. Aynı zamanda bu firmaların referansları da önemlidir. Demin bahsetmiş olduğumuz ne olduğu belli olmayan firmalar ya referans vermekten çekinirler veya kendilerine ait olmayan fotoğrafları kendi fotoğrafları gibi yansıtmaktadırlar. Aynı zamanda sadece referanslar değil müşteri yorumları da bizler için çok önemlidir. Biz tüm yapmış olduğumuz çatı işlerinde müşterilerimizin %100 memnuniyetini sağlamayı hedef edinmiş bir firma olarak sadece uygulama alanında değil sonrasında ise yaptığımız işin sonuna kadar arkasında durmaktayız. Çatı yapımı veya onarımı ciddi bir iştir. Bizde işimizi büyük küçük fark etmeden aynı ciddiyet ile yapmaktayız.

Ataşehir çatı firmaları arasında ve sektörde bu şekilde başarıyı yakalamış bir firma olarak siz değerli müşterilerimizin tüm sorularını cevaplamaktan mutluluk duymaktayız. Çatı ile ilgili bir çok konuda gün içinde bir çok telefon almaktayız. Elimizden geldiğince tümünü yanıtlamaya çalışıyoruz. Çatılar binaların en önemli alanlarından birisidir. Aklınızda soru işaretleri ile çatınızı yaptıramazsınız. Ucuz ve geçici çözümler ise ileriye dönük size çok daha fazlaya mal olabilir. Çatınız su alıyorsa siz bunu fark edene kadar çok zaman geçmiş olacaktır ve bu sürede su geçtiği yerleri çürütecektir. Eğer buna çözüm arıyorsanız tam ekipmanlı bir çatı firması ile çalışmalısınız ki hem mevcut durumu onarsın hem de ileride doğabilecek problemlerin önüne geçebilsin.

Ataşehir Çatı Ustaları

Çatı ustaları dendiğinde, çatının sadece bir alanında uzman kişi akla gelmemelidir. Çatı ustaları aynı zamanda çatı ile ilgili tüm konulara hakim olabilmelidir. Ancak bu şekilde gerçek anlamda bir onarım sağlayabilir. Eğer Ataşehir de oturuyorsanız ve çatınızda bir problem çıktıysa cep telefonunuzdan Ataşehir çatı ustaları olarak arama yaparak Ataşehir de çatı ustaları olarak hizmet veren bir çok kişiye ulaşabilirsiniz. Ataşehir çatı ustaları olarak çatı ile aklınıza gelebilecek tüm konularda hizmet vermekteyiz. Özellikle çatı akıntılarında çatıda bunun esas kaynağını bulmak çok önemlidir. Eğer doğru teşhis yapılmaz ise problem sürekli tekrarlanacaktır. Bu durumda haliyle sizlerin de canı çok sıkılacaktır. Çatı su akıntısı özellikle çatıdan bulunan kiremitlerin kırılması veya çatı oluklarının tıkanması ile gerçekleşir. Kiremitlerden çatı iskeletine gelen su oradan aşağıda doğru kendine yol bulur. Yol bulamasa bile sürekli neme maruz kalan her nesnede olduğu gibi betonda bundan etkilenecektir belli bir süre sonra su özellikle betonarme içindeki demirlerin korozyonlanmasına neden olacaktır. Daha sonra kusma diye adlandırdığımız bir şekilde evinizin tavanında karartı oluşacaktır. Bu durumda hiç vakit kaybetmeden bir çatı firmasını aramanızda fayda vardır.

Ataşehir Çatı ustaları olarak sizlere çatı ile ilgili tüm konularda yardımcı olabiliriz. İster yeniden çatı yaptırın isterseniz çatınızı tamir ettirin biz çatı ustalarımız ile her zaman yanınızdayız.  Çatı ustalarımızın tümü gerekli olan eğitimlerden geçmiş aynı zamanda 20 yıllık bir deneyim ile sizlere hizmet vermektedir. Biz çatı ustaları olarak sizlere tavsiyemiz çatınızda problem olmadan bakım hizmeti almanızdır. Özellikle kış mevsimi gelmeden bu işlemin yapılmasında fayda vardır. Aksi taktirde mevsim koşullarından dolayı çatıda işlem yapılamamaktadır. Buda sizin elinizin kolunuzun bağlı olarak güneşli havaları beklemeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Eğer yaz aylarında genel bir çatı balımı ve çatı temizliği yaptırırsanız en azından bir sene aklınız çatınızda kalmayacaktır. Çatı periyodik bakımı yaptırmanın maliyeti orta ve uzun vadede baktığınızda çok daha ekonomik olacaktır. Çünkü çatıdaki tamiratların maliyetleri diğer hizmet sektörlerine göre daha fazladır. Problemlere zamanında müdahale edilirse şayet sıkıntı yaşanmayacaktır.

Ataşehir Çatıcıları

Ataşehir’de çatı ile ilgili bir hizmet aradığınızda her bölgede olduğu gibi bu bölgede de Ataşehir çatıcıları dediğinizde bir çok firma bulabilirsiniz. Ataşehir çatıcıları bizler gibi Ataşehire çok yakın bölgelerde hizmet veren firmalardır. Çatınız ile ilgili her hangi bir problemde bize çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Çatı problemleri binalar için en büyük sorunlar arasında yer almaktadır. Çatıda oluşabilecek herhangi bir problemde öncelikle üst kattaki daireler olmak üzere tüm bina zarar görmeye başlar. Bunu ancak çatılarınızda yapacağınız düzenli bakımlar sayesinde önleyebilirsiniz. Ataşehir çatıcıları olarak sizlere periyodik çatı bakımı yaptırmanızı şiddetle öneririz. En üst katta otursanız dahi başınıza bir aksilik gelmediği sürece çatıyı kontrol etmeniz aklınıza gelmez. Eğer evinizin tavanında sararma ve kararma ile su kendisini belli etmişse su oraya vardığı sürece emin olun ki binanın bir çok yerine daha zarar vermiştir. Su demek rutubet demektir ve rutubet binaların başlıca düşmanıdır. Rutubet binaları çürütür ve zayıflatır. Çatı kontrolünü siz ancak çatı boşluğunuz var ise oradan yapabilirsiniz. Aksi taktirde çatıya çıkarak kontrol sağlamanızı kesinlikle tavsiye etmeyiz. Bu oldukça tehlikeli bir işlemdir. Bizler Ataşehir çatıcıları olarak bu işte ne kadar uzman olsakta bizler bile herhangi bir kontrol sağlarken maksimum güvenlik önlemlerini alarak bu kontrol işini yapmaktayız.

Çatı sektörü diğer sektörlere göre biraz daha farklılık gösterir. Çatı konusunda mesleki yeterlilik çok önemli bir konudur. En ufak bir hata veya ihmal çok büyük kazalar ile sonuçlanabilir. Biz firma olarak sürekli olarak personelimizi bu anlamda teknik olarak eğitmekteyiz aynı zamanda tüm çalışanlarımız sigortalıdır. Bu sayede onların can güvenliğini de sağlamaktayız. Her sektör zamanla gelişmekte, kullanılan malzemelerden aksesuarlarına göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte uygulama methodlarıda değişmektedir. Biz firma olarak bu yenilikleri yakından takip ederek hem müşterilerimizin problemlerini hızlı bir şekilde çözüyoruz hemde bu gelişen teknolojiyi işlerimizde uygulayarak daha verimli sonuçlar elde ediyoruz. Bu şekilde yapmış olduğumuz işlerde gönül ferahlığı ile garanti verebilmekteyiz. Gücümüzü referanslarımızdan alan bir firma olarak bizim için müşteri memnuniyeti her şeyin önünde gelmektedir.

Ataşehir Teras İzolasyonu

Evlerin herhalde en keyifli alanlarından birisi teraslardır. Özellikle son zamanlardaki teras konseptlerinin her biri birinden şık ve güzel olmaktadır. Bir çok insan şehir ortamının stresli ortamından kurtulmak için teraslı evler tercih etmektedir. Teraslar bildiğiniz gibi çatının bir kısmında yer almakta ve açıkta olduğu için sürekli toz, yağmur ve kar altında kalmaktadır. Yazları kendi elinizle yıkamak için terasınıza su tutarken kışları ise doğal olarak yağmur suyuna maruz kalmaktadır. Bu durumda haliyle teras izolasyonu çok daha büyük bir önem kazanmaktadır. Aksi taktirde su terasınızdan sızacak ve alttaki katlara zarar verecektir. Ataşehir teras izolasyonu yapan bir firma olarak her türlü terasta yalıtım uygulaması yapmaktayız. Teraslarda ayrıca sürekli bir hareket oldu için çatılara göre daha çabuk yalıtıma ihtiyaç duyulmaktadır.

Teraslar yapılırken öncelikle çok iyi bir izolasyon yapılması gerekmektedir. Ayrıca zemin kaplaması üzerindeki derzlerde güzel uygulanmalıdır. Zamanla her malzemenin bir ömrü olduğu için yer kaplamaları arasındaki derzler kaybolur. Bütün ıslak zeminlerde olduğu gibi teraslardada periyodik olarak genel bir bakım yapılması gerekmektedir. Derzler ve gider boruları kontrol edilmelidir. Teraslar üzerinde tutmaması için belli bir eğim ile yapılmalıdır aksi taktirde biriken su er yada geç sızıntı yapacaktır. Bu durumda teras giderleride haliyle hep açık bulunmalıdır.

Teras yapılırken önce zemine şap atılarak hem suyun akması için bir eğim verilir hem de yer kaplamaya uygun halde düzleştirilir. Sonrasında ise şapın üzerine membran döşenir. Membran döşenirken özellikle iki membran arasına, teras kenarlarına , su gider ağızlarına dikkat edilmesi gerekilmektedir. Membran uygulaması herkesin yapabileceği bir uygulama değildir. Bunun için alanında uzman bir çatı ustası ile çalışmanız gerekmektedir. Membran uygulamasından sonra kaplama işine geçilir. Genelde tüm ıslak zeminlerde olduğu gibi fayans tercih edilmelidir. Sürekli dış etkenlere maruz kalacağı için fayans en akıllıca çözüm olacaktır. Fayans döşendikten sonra derz dökülerek fayans aralarının dolması sağlanır . Bu şekilde suyun sızmasıda önlenir. Zamanla derzleri kontrol ettiğinizde , derzlerin eridiğini göreceksiniz belli bir süre yapı marketlerinden alacağınız derzler ile kendiniz onarım sağlayabilirsiniz. Bu durum dahada fazlalaştığında mutlaka teras izolasyonu ustası bulmanız gerekmektedir. Bu şekilde daha kalıcı ve sağlıklı bir çözüm üretilmiş olur.

Ataşehir Çatı Teras Yalıtımı

Kalıcı ve dekoratif teras izolasyonu yaptırmak için Ataşehir çatı teras yalıtımı yanınızda. Teraslar, kentleşmenin artması birlikte bahçe görevi gören düz çatılardır. Terasların tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri insanların evlerinin önünde olmayan bahçenin eksikliğini çekmeleridir. Kullanım açısından tercih edilen yapı olsa bile bazı sorunlar yaratmaktadır. Bunlardan en önemlisi izolasyon sorunudur. Isı kaybını önlemek için izolasyon yaptırmalıdır. Sadece teraslara değil, balkonlara, pencere kenarları, duvarlara da izolasyon yaptırılmalıdır. Teras izolasyonu nedir? Neden yaptırılmadır? Bunlara değinelim.

Uzun Ömürlü Teras İzolasyonu

Öncelikle belirtmek isterim ki inşaat alanlarının ömrü malzeme ile birlikle ustaya da bağlıdır. Kullanılan ürün ne kadar kaliteli olursa olsun eğer usta iyi değil ise ömrü kısa olur. Firmamız profesyonel ekibi ile en kaliteli hizmeti vermektedir.

Açık teras zemin yapımından başlıca sorunlardan biri fayansların derzlerin aşınması ve su kaçaklarına yol açmasıdır. Birinci yöntem şap ve fayans altına sürme izolasyon uygulanmasıdır. Bu sayede açık teraslarınız uzun süre aşınmadan dolayı su kaçırmaz.

Kapalı teras izolasyonu özellikle sac tavanların ısı sorunudur. Aşırı ısınan saclar içeride bunaltıcı bir hava yaratır. Rüzgâr alma oranı fazla olan sac tavanlara sprey poliüretan köpük uygulanarak ısı yalıtımı her açıdan sağlanmış olur. Bu sayede ısı, ses, su yalıtımı gerçekleşir ve kırılma ve çatlama yapmaz.  Ataşehir çatı teras yalıtımı izolasyon malzemeleri en doğru şekilde uygulayarak ömürlük bir hizmet sunar.

Teras İzolasyonu

Teras izolasyonu yapan birçok firma vardır. Kullanılan yöntemler ve tercih edilen ürünler firmanın kalitesine bağlıdır. Öncelikle firmamız olarak gelişen teknolojiyi takip ettiğimizi ve yararlandığımızı belirtmek isterim. Haftalar süren inşaat halının kısaltılması ve kaliteli ürünler meydana getirmek bizim amacımızdır. Firmamız teras izolasyonunu sağlam, uzun ömürlü ve dekoratif olarak gerçekleştirir. Ataşehir teras izolasyonu göz zevkinizi bozacak herhangi bir şekilde izolasyon işlemini asla gerçekleştirmeyiz.

Giderek artan içeriğinde kimyasal bulunan ürünlerin kullanımı yaygınlaşmıştır. Firmamız olarak bu ürünleri kullanmayız. Çünkü teraslar en çok güneş alan yerlerden biridir ve güneş ışığı ile birlikte kimyasal içeren maddeler daha tehlikeli olur. Açık ya da kapalı teraslardan yayılan kimyasallar insan sağlığı açısından büyük tehdit oluşturur.

 

ATAŞEHİR’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım