MUSTAFA KEMAL ÇATI USTASI

          Bakımlı ve özenli binalar daima tercih edilirler. Hem kiracılar hem de ev satın almak isteyen insanlar için temiz, bakımlı, elektrik su tesisatı sağlam, çatısı akmayan, yazın sıcak kışın soğuk olmayan evler daima öncelikli tercih sebebidir. İster kiracı olsun ister ev almayı düşünen kişi, bu şartları taşımayan evlerde yaşamak istemez. Çünkü böyle evlerde ısınma ve soğutma için ciddi enerji harcamaları yapılması gerektiğini, rutubetten dolayı ısınmanın yanında sağlık sorunlarının görülebileceğini, hele ev satın alınacaksa kalan ömrünü burada geçirmenin çok masraflı olacağını herkes bilir. Bu yüzden tüm binaların içleri kadar dışlarının ve çatılarının da korumaya alınması gerekir.

Binalarda dış cephe sorunları da görülür. Ancak dış cephelerde yaşanan sorunlar genellikle inşaat kalitesinden kaynaklanır. Bina yüzeyine değen yağmur ve kar suları yerçekimi etkisi ile akarlar, kalanlar ise buharlaşma ile yok olurlar. Eğer inşaatta çok kötü malzemeler kullanılmamışsa ve bina yüzeyinde ciddi çatlaklar yoksa, dış cepheden kaynaklanan ciddi bir sorun yaşanmaz. Olası durumlarda da mantolama yöntemi ile bu sorunun önüne geçilebilir. Ancak çatılarda inşaat kalitesinden kaynaklanan sorunlar yanında çatının korumasız ve bakımsız olmasından kaynaklı sorunların yaşanması kaçınılmazdır.

MUSTAFA KEMAL ÇATI USTASI

MUSTAFA KEMAL ÇATI USTASI

 

Çatıların gökyüzünün ve hava şartlarının tüm etkilerine en açık alanlar olduğu düşünülürse, gerekli olmadıkça teras çatı olarak kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü teras çatılarda yapılacak çeşitli uygulamalar ile bina korumaya alınsa da üzeri kapalı çatılar kadar verimli sonuçların görülmesi mümkün değildir. Çatılar ister teras ister kapalı olsun her şeyden önce yağmur ve kar sularının yüzeyde birikmeden binadan tahliyesi için gerekli su tesisatının yapılması şarttır. Ayrıca ısı ve su yalıtım işlerinin yapılması, mümkün olduğunca çatının üstünün kapatılması gerekir. Kapatılmış çatılar hem binayı daha fazla koruyacak hem de kullanışlı bir alan sağlayacaktır.

Bunların yanında düzenli olarak kontrollerin gerçekleştirilmesi, tadilatın ihmal edilmemesi, kiremit çatıların iki yılda bir aktarılması, su dereleri ve saçakların elden geçirilmesi önemlidir. İhmal edilmeyen bir çatı size asla sorun çıkarmayacaktır.

Tüm bu işler için Mustafakemal çatı ustası hizmetlerimizle siz bölge halkının yanındayız.

ATAŞEHİR’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım