YENİSAHRA ÇATI USTASI

YENİSAHRA ÇATI USTASI

YENİSAHRA ÇATI USTASI

Çatılar da insanlar gibidir. İlgi ister, koruma ister, bakım ister, yenilik ister. Bu yüzden çatı deyip geçmeden önce, çatı sebebiyle yaşayabileceğiniz sorunları bir daha gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Çatısız veya bakımsız çatısı olan bir bina daima sorun yaşatır. Bina sakinlerinin evleriyle ilgili yaşadıkları problemlerin büyük kısmı çatıdan kaynaklanır. Su sızıntısı, rutubet, ısı kayıpları, yazın evlerin içinin aşırı sıcak olması, binaların rutubet sebebiyle çirkin görünmesi, rutubet yüzünden yaşanan romatizmal hastalıklar, ısı kayıpları sebebiyle artan enerji giderleri, yazın sıcaktan kışın soğuktan yaşanmaz hale gelen evler, betonarme yapısı bozulan binalar daima bakımsız bir çatının sonucudur. Ayrıca çatı probleminin sadece en üst katları ilgilendirdiğini düşünmek te büyük hatadır. Çünkü çatıdan kaynaklanan sorunlar, yaşayan ve nefes alan yapılar olan binalardaki tüm katları etkiler. Zaman içinde tüm binaya rutubetin yansıması, en üst kattaki dairenin ısınmaması sebebiyle bundan tüm binanın etkilenmesi her zaman görülen şeylerdir.

Bu yüzden binanızın çatısını her türlü atmosfer olayına karşı korumaya almak daima tüm binanın menfaatine olacaktır. Ayrıca farklı amaçlarla kullanılan çatıların bakım ve onarım işlerinin düzenli yapılması, çatı alanlarının da verimli şekilde kullanımını sağlar. Su deposu koymak veya kiler olarak kullanmak amacıyla yapılan çatılar olacağı gibi çatılar farklı amaçlarla da kullanılabilir hale getirilebilir. Yağmura, rüzgara ve güneşe karşı koruma altına alınmış bir çatıdan tüm bina sakinleri doğrudan veya dolaylı olarak faydalanırlar. Bu yüzden yaşadığınız binanın çatı kısmını daha verimli ve kullanışlı hale getirebilir, evlerinizin çok daha uzun ömürlü ve konforlu olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken küçük bütçelerle çatınızın düzenli bakımını yaptırmaktır.

Eğer binanızın üstünde bir çatı yoksa ve siz teras çatı olarak kullanmayı tercih ediyorsanız kesinlikle yalıtım uygulamalarının yapılması gerekir. Aksi takdirde su sızıntıları ve enerji kayıpları kaçınılmazdır.

Bu tür sorunlarınız yada gerçekleştirmek istediğiniz çatı uygulamalarınız için geniş bir yelpazede verdiğimi çatı hizmetlerimiz hakkında bilgi aldıktan sonra karar vermelisiniz. Yenisahra çatı ustası hizmetlerimiz ile siz bölge halkının çatı ile ilgili her türlü probleminde yanınızdayız.

ATAŞEHİR’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım