KAYIŞDAĞI ÇATI USTASI

KAYIŞDAĞI ÇATI USTASI

KAYIŞDAĞI ÇATI USTASI

           Çatılarınızın üstü açıksa yani teras çatı ise ve yalıtım işleri yapılmamışsa, binanız ne kadar yeni olursa olsun kısa bir süre sonra sorun yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Çünkü teras çatılar ne kadar iyi betonla inşa edilmiş olursa olsun, İstanbul gibi bir şehirde kışın kar, yağmur ve fırtınanın, yazın ise güneşin kavurucu sıcağının etkisine dayanma süresi fazla olmayacaktır. Çatınızı teras çatı olarak kullanıyorsanız acilen önlem almanız ve çatınızı da binanızı da korumanız gerekir. Hele bir de teras çatınıza su deposu ve güneş panellerini koyduysanız bu elemanların su tesisatındaki oluşacak en ufak problemin çatı zeminine oradan da binaya geçeceğini unutmamanız gerekir. Bu yüzden teras çatılarda ısı ve su yalıtımı olmazsa olmazlar arasındadır.

Teras çatılarınızı kapatarak yalıtım uygulamaları ile komple bir güvenlik sağlayabileceğiniz gibi mevcut kapalı çatılarınızı da zamanla revize etmeniz gerekir. Çünkü beton yapıların bile su ve çevresel etkilerle yıprandığı İstanbul’un iklim şartlarında, çok daha hafif ve pratik malzemelerle inşa edilen çatıların ömrünün çok daha kısa olması normaldir. Bu yüzden binalarınızın dış cephesi için 10 yılda bir yaptırmanız gereken bakım ve onarımı çatılarınız için maksimum 2 yıl olarak düşünmeniz gerekir. Çatının aktarılması, yeni bir kaplama malzemesi ile yenilenmesi, su tahliye alanlarının düzenlenmesi ve elden geçirilmesi, izolasyon işleminin eksiksiz yapılması, su ve ısı yalıtım işlemleri, tıkanan su borularının ve su derelerinin açılması gibi konuları ihmal etmeden, çok ara vermeden gerçekleştirmeniz uzun vadede çok daha büyük külfetlere katlanmanızı engelleyecektir.

Çatıyı komple bir yapı olarak düşünmeniz ve her noktasının doğru şekilde düzenlenmesi gerektiğini bilmeniz gerekir. Çünkü gözden kaçırılacak en ufak bir detay zamanla büyüyerek sağlam yerlerin de hasar görmesine sebep olacaktır. Bu ise küçük bir maliyetle giderilebilecek bir işin çok daha pahalıya mal olmasına engel olacaktır.

Kayışdağı çatı ustası işlerinizde, teras çatı, kapalı çatı, yalıtım, su sorunları, çatı inşası gibi çatı ile ilgili aklınıza gelen her konuda hizmetlerimiz bulunmaktadır. Kaliteli ve ekonomik çatı işçiliği için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

ATAŞEHİR’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım