MURAT REİS ÇATI USTASI

MURAT REİS ÇATI USTASI

MURAT REİS ÇATI USTASI

          Değişen iklim koşulları, kalabalıklaşan şehirler, artan enerji harcamaları, mimari tarz, konfor anlayışı, ihtiyaçların değişkenliği gibi sorunlar; barınma ve çalışmak için kullandığımız binaların da ihtiyaç ve gereklerini değiştirmektedir. Her binanın kendine özel olduğu tartışmasızdır. Kullanılan malzemeden tercih edilen mimari tarza, binanın yaşından kat kayısına kadar çok farklı kriterlere göre kullanım ve bakım ihtiyacı değişen binaların zaman içinde yaşadıkları yıpranma payı da dikkate alındığında periyodik olarak bakımlarının ve onarımlarının yapılması gerekir. Örneğin eskiden evlerde kullanılan ahşap pencere çerçevelerinin yerini bir süredir pvc malzeme ile yapılan pencereler almıştır. Ev zemininde kullanılan marley veya karo taşlar artık yerini parke, laminant, seramik kaplama gibi malzemelere bırakmıştır. Evimizin ihtiyaçlarına ve zamanın teknolojisine göre belli kısımları piyasaya yeni çıkan ürünlerle değiştirerek hem yenilemiş hem de zevkimize göre yeniden yapmış oluruz.

Bu durum çatılar için de aynen geçerlidir demek yanlış olmayacaktır. Uzun zamandır çatılarda kullanılan kiremit veya saç malzemelerin yerini shingle, membran, cam türevi malzemeler almaya başlamıştır. Dolayısı ile çatıların da yenilenmesi veya değiştirilmesi gereken durumlarda bu malzemelerle değiştirilmesi mümkündür. Çatınız binanın inşasından bu yana kiremit olabilir ancak siz binanızın dışını yenileyip yeni mimariye göre restore ederken, aynı şeyi çatılarınız için de uygulayabilirsiniz. Örneğin kiremit olan çatınızı yıkarak üzerini yalıtım yaptırıp teras çatı olarak kullanabileceğiniz gibi, membran malzeme ile kaplayıp çatı odası olarak düzenleyebilirsiniz.

Tüm bunları gerçekleştirebilmek içinse iyi bir çatı ustası ve teknik bilgiye sahip ekibi bulunan bir çatı firmasına ihtiyacınız olacaktır. Çatı ustalığı sadece onarım, bakım, çatı aktarma işi demek değildir. İyi bir çatı ustası her türlü malzeme ile sıfırdan bir çatı inşa edebilmeli, tüm yalıtım işlemlerini gerçekleştirebilmeli, o binanın özelliklerine uygun çatının ne olduğu hakkında karar vererek uygulayacak teknik bilgiye sahip olmalıdır.

Murat Reis çatı tamiri, Murat Reis çatı ustası, Murat Reis çatı tamircisi, Murat Reis çatı izolasyon, Murat Reis çatı servisi hizmetlerinde uzman kadrosu ve teknik ekipmanı ile her zaman yanınızdadır.

ÜSKÜDAR BÖLGESİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım