ÜNALAN ÇATI USTASI

ÜNALAN ÇATI USTASI

ÜNALAN ÇATI USTASI

            İnşaatlarda kullanılan malzemeler, gelişen teknoloji ve mühendislik teknikleri ile her geçen gün değişmektedir. Asırlar önce mağaralarda başlayan barınma güdüsü, bugün onlarca katlı binalarda ve nano teknolojik malzemelerle devam etmektedir. Farklılaşan mimari anlayışı, kullanılan malzeme çeşitliliği, yaşam tarzı tercihleri, yaşanan şehrin özellikleri ve zevke bağlı olarak değişkenlik gösteren konutlarda değişmeyen tek şey her binanın en üstünde bulunan çatı kısmının koruma altına alınması zaruretidir.

Hangi mimari tarz ve malzeme ile inşa edilmiş olursa olsun, tüm binalar dış dünyanın olumsuz etkilerine açıktır. Güneş, rüzgar, kar, yağmur, dolu, atmosfer basıncı, ultraviyole ışınlar, gürültü gibi sayısız dış dünya faktörleri binaların dışına ciddi zararlar verir. Bu yüzden evlerin içinden çok binaların dış yüzeyleri zarar görür. Özellikle kötü bir teknik ve kalitesiz malzemelerle yapılan bir bina ise veya eski bir yapıysa, bu etkiler çok daha kısa sürede ve çok daha fazla hissedilmektedir.

Ancak binaların dış yüzey elemanları içinde daha kısa zamanda yıpranan ve ciddi özen isteyen kısım çatılardır. Çünkü çatılar gökyüzünün tüm olumsuz etkilerine direk maruz kalan tek bina bölümüdür. Binaların dış yüzeylerinin gördüğü hasar ağırlıklı olarak yağışlar sebebiyle görülmekle birlikte, bu alanlarda suyun aşağı doğru akışı sebebiyle etki daha kısa ve geçici olmaktadır. Ancak çatılarda kötü bir tesisat olması, gerekli su giderlerinin bulunmaması, yalıtımının iyi yapılmaması gibi sebeplerle yağışlar birikim yaparak binaya ciddi zararlar vermeye başlarlar. Bu tür sorunlar sebebiyle yaşanan ısı kayıpları, ayrıca yüklü enerji faturalarının gelmesine de sebep olur. Diğer yandan yeterince ısınamamış olmak ta işin bir diğer boyutudur.

Çatılarınızla ilgili her türlü sorun için yapılması gereken ilk şey uzun yıllar karşılıklı güvenle çalışabileceğiniz bir usta ile anlaşmaktır. İyi bir çatı ustası size kısa ve uzun vadede ihtiyacınız olan her türlü hizmeti sunarak, sorunsuz ve huzurlu bir ev hayatı yaşamanızı sağlayacaktır.

Ünalan çatı tamiri, Ünalan çatı ustası, Ünalan çatı tamircisi, Ünalan çatı izolasyon ve Ünalan çatı servisi hizmetleriniz için kaliteli ve güvenli hizmet anlayışı ile hizmetinizde olmaya devam edeceğiz.

ÜSKÜDAR BÖLGESİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım