ÜSKÜDAR KİREMİT AKTARMA

ÜSKÜDAR KİREMİT AKTARMA

ÜSKÜDAR KİREMİT AKTARMA

             Üsküdar kiremit aktarma işlerinde deneyimli bir ekibe ihtiyacınız olacaktır. Üsküdar kiremit aktarma hizmetimiz ile kış gelmeden çatılarınızı korumaya alabilir, kışın yağış ve soğuğunu evlerinizden uzak tutabilirsiniz.

Ülkemizdeki binaların büyük kısmının çatısı kiremit örtü ile kaplanmıştır. Kiremit hem ekonomik hem de kullanışlı bir çatı ürünüdür. Yalıtkan olması, su geçirmezliği ve hafifliği sayesinde son 200 yıldır ülkemizde inşa edilen binaların büyük kısmında kiremit çatılar vardır. Ancak kiremit atmosfer olaylarından etkilenir. Her ne kadar doğal ve dayanıklı olsa da İstanbul’un kar ve dolu yağışı sebebiyle birkaç yılda bir yıpranan kısımların yenilenmesi gereklidir. Kiremit tabaka altına serilen kiremit altı örtüsü de hava değişimleri ve yük sebebiyle hasar görür. Bu da çatı zeminine su sızmasına sebep olur. Diğer yandan çatının oturtulduğu iskelet de üzerindeki yükün ağırlığı ile zaman içinde yıpranır ve mukavemeti azalır.

Su sızıntıları ve ısı kayıplarını engellemek için kiremit çatıların birkaç yılda bir aktarılması gerekir. Kiremit aktarma, çatıdaki tüm kiremitlerin kaldırılarak yeniden döşenmesi işlemidir. Bu iş yapılırken kiremitler bir noktadan toplanmaya başlanır ve aynı şekilde yeniden döşenerek bitirilir. Kırık veya zarar görmüş kiremitler ayrılarak yerlerine yenileri yerleştirilir. Kiremit altı örtüsü değiştirilir ve çatı iskeleti elden geçirilir. Kiremitlerin döşemesi bittikten sonra baca dipleri ve su kanalları ile kiremitlerin birbirine yapıştırılması sağlanmalıdır. Bu sayede su sızıntısı ihtimali de ortadan kaldırılmış olur. Yeniden dizilen kiremitler birbirlerine belli noktalardan özel harçlarla sabitlenir. Böylece fırtınada veya karın etkisi ile kaymaları önlenmiş olur.

Kiremit çatıların en geç 2 yılda bir aktarılması gerekir. Aksi takdirde hasar büyüyecek ve çok daha yüklü masraflara sebep olacaktır. Diğer yandan ihmal edilmiş bir kiremit çatı sebebiyle kayan kiremitlerin insan veya eşyaları zarar verme riski de bulunur. Bu sebeple kiremitlerin düzenli olarak elden geçirilmesi ve bakım ve aktarma işleminin periyodik olarak yapılması gerekir.

Üsküdar kiremit aktarma konusunda uzman bir ekiple hizmet veren firmamızda, kısa zamanda çatılarınız aktarılarak kışa hazırlanacaktır. Kiremit çatı aktarma için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

ÜSKÜDAR BÖLGESİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım