ÜSKÜDAR ÇATI AKTARMA

ÜSKÜDAR ÇATI AKTARMA

ÜSKÜDAR ÇATI AKTARMA

            Üsküdar çatı aktarma yaptıracaksanız, öncelikle size çatı aktarmanın nasıl bir işlem olduğu hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Üsküdar çatı aktarma işlerinde bölgenin en deneyimli ve eski firması olarak gerek bilgi almak gerekse keşif yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ama genel bir bilgi olması bakımından çatı aktarma neye denir, bunu anlatalım.

Çatı aktarma, kiremit örtülü çatılarda eskiyen ve yıpranan kiremitlerin değiştirilerek yerlerine sağlam kiremitlerin konulması ve yeniden döşenmesi işlemidir. Bu işlemin en geç 2 yılda bir tekrar edilmesi, gerek çatı gerekse bina sağlığı açısından önem taşır. Uzun zaman aktarılmamış kiremit çatılarda su sızıntıları ve ısı kayıplarına rastlanır.

Aktarılacak çatılarda kiremitlerin toplanma işlemine belli bir noktadan başlanır. Sağlam ve hasarlı kiremitlerin ayrılmasından sonra kiremit altı örtüsü toplanır. Plastik içerikte bu örtü hem kiremitlerin sabitlenmesi hem de çatı zeminine su sızıntısı olmaması bakımından önemli bir tabakadır. Kiremit altı örtüsü de kiremitler gibi zaman içinde yıpranır ve işlevini yerine getiremez.

Kiremit altı örtüsü de toplandıktan sonra çatı iskeletinin kontrolü yapılmalıdır. Kiremit çatılarda iskelet genellikle ahşap aksamdan oluşur. Ancak bazen hafif metal konstrüksiyon kullanılan çatılar da karşımıza çıkmaktadır. Yine de genelde ahşaptan inşa edilen çatı iskeletinin hava şartları ve ahşabın doğal özellikleri sebebiyle yıpranması normaldir. İskelet kontrolü yapılırken hasar gören kısımların sağlam malzeme il değiştirilmesi gerekir.

Tüm bu işler tamamlanınca iskeletin üzerine yeni kiremit altı örtüsü serilerek, kiremitlerin döşenmesine geçilir. Kiremitler arasına yapıştırıcı özellikte özel bir harç sürülerek sabitlenir. Çatı köşeleri için de oluk şeklinde özel kiremitler kullanılır ve yapıştırılması yapılır. Son olarak baca dipleri, çatı penceresi, çatı saçakları gibi alanlarla yeni döşenen kiremitlerin yapıştırılması ve çatı zeminine su sızıntı olmaması için gerekli izolasyon gerçekleştirilir.

Usta ellerde birkaç gün içinde tamamlanan kiremit aktarma hem ekonomik hem de zaruri bir uygulamadır. Üsküdar çatı aktarma işleriniz için kaliteli ve ekonomik hizmet almak istiyorsanız, sürekli çalışabileceğiniz güvenilir bir firma arıyorsanız, yılın her günü hizmetinizdeyiz.

ÜSKÜDAR BÖLGESİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım