ATALAR ÇATI USTASI

ATALAR ÇATI USTASI

ATALAR ÇATI USTASI

         Barınma ihtiyacı ile ortaya çıkan ev anlayışı zaman içinde şekilden şekile girmiş, her coğrafyada ve kültürde farklı şekillerde kendini göstermiştir. Her bölge iklim özelliklerine ve ihtiyaca göre değişik özelliklerde mimari anlayışı geliştirmiş ve uygulamıştır. İnsanlık tarihi sanat eserleri dışında, binlerce farklı özellik ve şekilde eve sahne olmuştur.

Ancak hangi zamanda ve coğrafyada olursa olsun, insanlar daima evleri ve yaşadıkları alanların dış dünyadan korunması için gerekli önlemleri keşfetmek ve uygulamak konusunda başarılı olmuştur. Çünkü insanın yaratılışında barınma ve sığınma içgüdüsü vardır. Bu da evleri herkes için en önemli ve özel alan haline getirmektedir. Evlerimiz bu kadar önemliyken onları korumak, bakımlı ve sağlıklı kalmasını sağlamak, ömür boyu yaşayabileceğimiz kalitede olmaları için gerekli önlemleri almak hepimiz için önemlidir.

Bunun için herkes kendi bütçesi ve binanın ihtiyacına göre çeşitli yenileme ve bakımları yaptırır. Binaların içi kadar dışı da bakım ve onarıma ihtiyaç duyar. Aslında dış yüzeyleri içlerinden daha fazla bakım ve özen gerektirir. Çünkü dış cephe atmosfer koşullarına doğrudan maruz kalan alanlardır. Bu yüzden evlerin en az içi kadar dış cephelerinin korunması gereklidir.

Binaların dış cephesinde en fazla zarar gören ve etkiye en açık alanlar çatı bölgeleridir. Çünkü çatılar özellikle yağışların ve güneşin tüm etkilerini doğrudan yaşar ve bunu binanın ana gövdesine yansıtır. Bu da bina içindeki yaşam kalitesini etkileyen ve binaların bir süre sonra zarar görmesine sebep olur. Bu yüzden binalarınızın çatılarını öncelikle ve ivedilikle korumaya almanızı gerektirir.

Çatılarınızı korumaya almak ve binalarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için yapılması gereken en önemli uygulamalar su ve ısı yalıtımıdır. İster açık ister kapalı çatı olsun tüm çatıların su ve ısı yalıtımı konusunda gerekli izolasyon uygulamaları ile korumaya alınması gereklidir. Ayrıca düzenli olarak su giderlerinin ve baca diplerinin kontrol edilmesi, yalıtımının yapılması şarttır.

Atalar çatı ustası hizmetlerimiz ile siz bölge sakinlerinin daima hizmetinde olan firmamızın en kaliteli malzemeler ve en iyi ustalarla gerçekleştirdiği uygulamalardan yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.

KARTAL’DA HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım