YAKACIK ÇATI USTASI

               İnsanlık tarihi kadar eski olan barınma ihtiyacı zaman içinde bağımsız binaların ortaya çıkmasına sebep oluştur. Mağaralarda başlayan “ev” yaşamı bugün plazalarda veya müstakil evlerde devam etmektedir. Bundan bir süre sonra insanların ev anlayışının ne olacağı ve nasıl binalarda barınacağı konusunda ise kimsenin bir fikri yok.

Büyük şehirlerde gittikçe artan site ve benzer yapılaşmalara rağmen insanların büyük kısmı hala münferit binalarda ve evlerde yaşamaya devam ediyor. Çünkü ev sahibi olmak ekonomik anlamda büyük fedakarlıklar gerektiriyor. Bu yüzden yaşamak için alınan evler ömür boyunca kullanılacak nitelikte olmak zorunda. İşte bu noktada da evlerin dış dünya ile olan temasının sonuçlarını önlemek ve binaları korumaya almak ihtiyacı ortaya çıkıyor.

YAKACIK ÇATI USTASI

YAKACIK ÇATI USTASI

 

Klasik apartman veya müstakil binaların dış cephe ve çatıları sebebiyle evlerin içinde yaşanan çeşitli sorunların ortadan kaldırılması hem binanın ömrünü uzatır hem de daha konforlu bir yaşam imkanı sunar. Binaların dış cepheleri içinde en fazla yıpranan ve en çok bakım yapılması gereken kısım ise daima çatılar olmuştur. Çünkü çatılar gökyüzünün tüm etkisine doğrudan maruz kalan bina alanlarıdır. Bina dış cepheleri çeşitli yalıtım uygulamaları ile korumaya alındıktan sonra uzun yıllar işlevini yerine getirmektedir. Ancak çatılar için sadece yalıtım uygulamalarının yeterli olduğunu söylemek mümkün değildir.

Çatılar üstü kapalı veya açık olsun, düzenli olarak bakım ve onarım gerektirir. İyi bir su tahliye sistemi, yağmurdan ve güneşten koruma sağlayacak bir yalıtım, ısı kayıplarını önleyecek uygulamalar, çatı örtüsünün yenilenmesi gibi çok detaylı çalışmalar çatılar için lüks değil zaruridir. Bu yüzden çatıyı kapatarak ve yalıtım uygulaması yaptırarak çatınızı her anlamda korumaya aldığınızı düşünmek hatadır. Ne kadar iyi şekilde yapılmış olursa olsun tüm çatılar periyodik olarak kontrol ve bakım gerektirir. Aksi taktirde bir süre sonra su sızıntıları, ısı kayıpları gibi istenmeyen sonuçlar kendisini göstermeye başlayacaktır.

               Yakacık çatı ustası ihtiyaçlarınızda sizinle uzun yıllar çalışacak, çatılarınızı düzenli olarak kontrol ederek gerekli uygulamaları yapacak, kaliteli ve ekonomik hizmet alabileceğiniz bir firma arayışında iseniz firmamızın hizmetleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

KARTAL’DA HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım