SOĞANLIK ÇATI USTASI

SOĞANLIK ÇATI USTASI

SOĞANLIK ÇATI USTASI

Çatı işlerinde kiminle çalıştığınız, çatınızı kime emanet ettiğiniz çok önemlidir. Yapılacak iş, kullanılacak malzeme ne olursa olsun, işi yapacak olan usta mesleğinde yeterli deneyim ve tecrübeye sahip değilse istenen sonucun alınması çok zordur. Çünkü iyi bir çatı ustası en kötü malzeme ile bile olabildiğince en iyi işi çıkarmaya çalışır. Tecrübesi ve bilgisi yeterli olmayan bir usta ise en iyi malzeme ile en kolay işi bile hakkıyla yerine getiremez. Bu yüzden çatınızda yapılacak işin büyüklüğü veya ne olduğundan daha çok ustanın yeteneği ve deneyimine dikkat edilmelidir.

Çatı deyip geçmek, sadece sorun çıkardığında hatırlamak hepimizin yaptığı bir şey. Halbuki hepimiz birer çatı altında yaşıyoruz ve evlerimiz, işyerlerimiz hepimiz için en önemli yerler. Bu alanlarda sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamak ve çalışmak hepimizin hakkı. Binaların dış cephelerine yapılacak mantolama ile dış cephenin korumaya alınması mümkündür. Pencere ve balkon pervazlarının yalıtılması da yapılınca dış cepheden kaynaklı sorunlar uzun yıllar karşımıza çıkmaz. Ancak çatıların düzenli olarak bakım ve onarımının yapılması zorunludur. Hele gerekli iyileştirmeler ve yalıtım yapılmamışsa veya yapılan uygulamalar düzenli olarak onarılmamışsa bir süre sonra binalarda rutubet ve ciddi enerji kayıpları yaşanmaya başlar. Çatıların direk gökyüzünün altında olduğu düşünülünce de koruma ve bakım işlerinin ihmale gelmeyeceği açıktır. Çatılarda özellikle kışın yaşanan yağışların yarattığı tahribat binanın içlerine kadar sirayet eder. Betonarme yapının sağlam olmaması veya binanın eski olması gibi sebepler buna eklenince çatından kaynaklanan rutubetin binanın alt katlarındaki dairelerde görülmesi de sık yaşanan bir durumdur.

Bu yüzden çatılarınızı ihmal etmeden, düzenli olarak kontrol ve bakım yaptırarak, özellikle yalıtım konusunu ihmal etmeden, çatı aktarmasını birkaç yılda bir yaptırarak sorunlar büyümeden önüne geçmek mümkündür. Atalarımız boşuna “bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur” dememişlerdir.

Çatılarınız ile ilgili sorun yaşıyorsanız veya yaptırmak istediğiniz uygulamalarınız var ancak Soğanlık çatı ustası hizmetine ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz demektir. Firmamızın Soğanlık bölgesindeki memnun müşterileri arasında sizleri de görmekten büyük mutluluk duyarız.

KARTAL’DA HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım