ESENTEPE ÇATI USTASI

ESENTEPE ÇATI USTASI

ESENTEPE ÇATI USTASI

           Her binanın bir çatısı vardır. Genellikle çatı denildiğinde üzerinde yükseltinin olduğu ve kapatılan bir bölge akla gelse de, binaların en üstüne yer alan ve dış cephe olan kısma çatı denilir. İster açık ister kapalı olsun bu kısım çatı olarak adlandırılmaktadır. Aslında binaların en üstünde yer alan bu kısımda gerekli uygulamalar yapılması halinde çatı olarak adlandırılması daha doğru olacaktır. Aksi takdirde halk arasındaki söylenişi ile  “dam” olarak tabir edilir.

Eğer bir damınız varsa ve bu alanı çatı haline getirmek istiyorsanız, öncelikle ne tür bir çatı istediğinize karar vermelisiniz. Çatınızı yükselterek üstünü kapatmak istiyorsanız, çeşitli kaplama malzemelerinden biri seçilerek ve iskeleti oluşturularak çatı yapılır. Ancak çatınızı farklı sebeplerle teras çatı olarak kullanmak istiyorsanız zeminin yalıtımının yapılması, su birikmesinin önlenmesi için eğim verilmesi ve su giderleri için yerler hazırlanması gerekir. Daha sonra beton üzerine çeşitli düzleştirme ve yalıtım uygulamaları yapılarak çatı kullanıma hazır hale getirilmiş olur.

Hazırda yapılmış bir çatınız varsa zaman içinde yıpranan kısımlarının yenilenmesi gerekir. Ayrıca gelişen teknolojiye uygun malzemelerle değişiklik yapılması da mümkündür. Özellikle çatı kaplama ve yalıtım ürünleri konusunda son yıllarda piyasaya çıkan yeni nesil ürünler ile hasar gören kısımların yeniden yapılması uzun yıllar sorunsuz şekilde çatılarınızı kullanmanızı sağlayacaktır.

Çatı yenileme, aktarma ve yalıtım işleri için iyi bir çatı firması ile anlaşmanız önemlidir. Hem ustalık kalitesi hem de uygulamaların doğru yapılması açısından profesyonel hizmet veren bir yer ile anlaşmanız halinde uzun yıllar çalışabileceğiniz bir iş ortağı da edinmiş olursunuz. Çalışacağınız firmanın referansları iyi, daha önceki işlerinin sahipleri memnun ve fiyatları uygun ise aradığınız firmayı buldunuz demektir. Çatı hizmetleri konusunda daima en iyisi ile çalışmanız, sizi uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanabileceğiniz bir çatıya kavuşturacağı gibi iyi bir yol arkadaşına da sahip olursunuz.

Esentepe çatı ustası ihtiyaçlarınız için aradığınız kaliteli ve ekonomik hizmet konusunda tereddütsüz güvenebileceğiniz bir firma olarak hizmet ve fiyatlarımız konusunda bilgi almanızı tavsiye ederiz. Bizimle çalışmaya karar vereceğinize eminiz.

KARTAL’DA HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım