ÜMRANİYE ÇATI İZOLASYON FİRMALARI

ÜMRANİYE ÇATI İZOLASYON FİRMALARI

ÜMRANİYE ÇATI İZOLASYON FİRMALARI

         Ümraniye çatı izolasyon firmaları hakkında internette yaptığınız arama sonucunda onlarca farklı firma ile karşılaştığınızı tahmin edebiliyoruz. Hayatımızı her anlamda kolaylaştıran çağın icadı internet ile her türlü mal ve hizmete ulaşmak, incelemek ve almak mümkün. Bu bakımdan Ümraniye çatı izolasyon firmaları ile ilgili aramanızda bulduğunuz sonuçları birbiri ile karşılaştırmak ve sizin için en iyi hizmeti verecek olanı bulmak için biraz zaman harcamanız gerekebilir.

Çatı izolasyon işi her ne kadar basit bir uygulama gibi görünse de dikkat ve özen gerektiren bir konudur. Çatının özelliği, binanın durumu, yağış rejimi, mevcut su sızıntılarının sebebi ve en uygun yalıtım ürününün hangisi olduğu konusunda inceleme sonucunda karar verilmelidir. Çatı izolasyonu yapılırken açık veya kapalı çatı olup olmamasının da önemi vardır. Çünkü teras çatılarda kullanılacak yalıtım ürünü ve diğer uygulamalar, kapalı çatılardakilerden biraz daha farklıdır. Teras çatılarda da her türlü izolasyon malzemesi kullanılabilir ancak üzeri açık olduğu için yalıtım katmanının hava olaylarından zarar görmemesi için ekstra tabaka uygulaması yapılmalıdır. Kapalı çatılarda aynı ürünlerle yapılan uygulamada bu ekstra katmana gerek yoktur.

Çatı izolasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu, zemin ile yalıtım malzemesi arasında hiçbir boşluk kalmayacak şekilde yapıştırılmasıdır. Aksi takdirde boşluktan girecek hava veya su tüm tabakanın zaman içinde sökülmesine sebep olur. Bunu sağlamak için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise zeminin pürüzsüz hale getirilmesidir. Zemini sorunlu çatılarda öncelikle bir düzeltme işlemi yapılmalı ve yalıtım ürünü bundan sonra uygulanmalıdır.

Eğer ısı ve su yalıtım malzemesi birlikte uygulanacaksa alta ısı üste su yalıtımının serilmesi gerekir. Yeni nesil yalıtım ürünleri ise püskürtme veya sürme şeklinde uygulanan ve çoğu nano teknolojik özellik taşıyan içeriktedir. Bunların uygulanması esnasında da çok dikkatli davranılması ve en küçük boşluk kalmayacak şekilde hareket edilmelidir.

Çatı izolasyonu yukarıda da belirttiğimiz gibi sanılandan daha teknik bir iştir ve sadece işin ustası kişiler tarafından yapılmalıdır. Ümraniye çatı izolasyon firmaları arasında bu titizlik ve deneyime sahip nadir firmalardan biri olarak tüm çatı yalıtım işlerinizde hizmetinizdeyiz.

ÜMRANİYE’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım