Beşiktaş Çatı Ustası

Beşiktaş Avrupa yakasının en kalabalık, en işlek ve en fazla binanın bulunduğu bölgelerinden biridir. Gerek ticari merkez olması, gerek bölgede bulunan üniversiteler, gerekse boğaz kıyısında yer alması sebebiyle İstanbul’un her anlamda yoğunluk yaşanan birkaç semtinden biridir.

Beşiktaş’ta yeni yapılarla eski hatta tarihi yapılar bir arada bulunur. Bu da semtin mimari açıdan değişken özelliğini ortaya çıkarır. Diğer yandan inanılmaz bir trafik yoğunluğu olduğu için Beşiktaş’ta inşaat yapmak, taşınmak, tadilat işleri çok zordur. Bu yüzden bölgedeki binalarım tamir ve onarım işlerinin daha farklı şekilde ele alınması gerekir.

Binaların çatıları gerek eski gerekse yeni binalarda düzenli bakım ve onarım ister. Özellikle gürültünün çok fazla olduğu semtte, ses izolasyonu yaptırmak lüks değil zorunluluktur. Ayrıca deniz kıyısına yer aldığı için nem ve yağış ta oldukça fazladır. Bu da çatılarda ve bina dış yüzeylerinde rutubete bağlı deformasyona ve küflü yaşam alanlarına sebep olur.

BEŞİKTAŞ ÇATI USTASI

BEŞİKTAŞ ÇATI USTASI

 

Çatıda mevcut bir uygulama varsa bunun belli aralıklarla kontrol edilmesi gerekir. Çünkü atmosfer olayları çatıları binaların diğer kısımlarından çok daha fazla etkiler ve daha çabuk yıpranmalarına sebep olur. Özellikle su yalıtımı uygulamaları bir süre sonra deforme olarak işlevsiz hale gelmektedir. Bu yüzden uygulama sağlam olsa bile birleşim yerlerinde görülen kopmaların elden geçirilmesi ve yeniden yalıtılması gerekir. Ayrıca ısı kayıplarının önüne geçmek için yalıtım yapılması ve mevcut yalıtım varsa yıpranma durumunun kontrol edilerek gerekli ise yenilemesi yapılmalıdır.

Çatıların büyük kısmının kiremit olduğu Beşiktaş’ta kiremit çatı aktarma, çatı iskeleti yenilenmesi, kiremit örtünün çatı dereleri ve bacalar ile birleştiği yerlerin yalıtılması, tıkalı su borularının açılması, kiremit üstü ısı ve su yalıtımı işlerinin yapılması da önemlidir. Ayrıca çatı kaplamasının altında kalan zemine ısı kayıplarını önlemek için ısı yalıtımı yapılması enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Beşiktaş’ın bu kendine özel mimarisine uygun çatı işleri yapacak bir firma bulmak ve trafik sorununu bahane etmeden zamanında iş teslim edecek bir firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Beşiktaş çatı ustası hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Beşiktaş Çatı İzolasyon Firmaları

           Beşiktaş çatı izolasyon firmaları arasından sizin çatınız için en doğru firmayı mı arıyorsunuz? Hem kaliteli hem uygun fiyatlı bir uygulama mı istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz.

Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bir izolasyon sahibi olmak istiyorsanız, Beşiktaş çatı izolasyon firmaları içinde en deneyimli ve ürün seçeneği en geniş olan firmanın satırlarını okuyorsunuz. İster açık yani teras ister kapalı çatı olsun, ister eski tip ister yeni nesil bir izolasyon planlayın, çeşitli seçenekler arasından size en uygunu belirlemek size uygulamak bize düşüyor.

Eğer çatınızda mevcut bir izolasyon uygulaması var ama zaman içine yıpranma sebebiyle işlevsiz hale gelmişse en mantıklı şey tamamen sökülerek zeminin yeni yalıtıma uygun hale getirilmesi ve sıfırdan bir yalıtım yapılması olacaktır. Daha önce yalıtım yapılmamış bir çatınız varsa, çatınızın özelliklerine ve sizin bütçenize uygun bir yalıtım seçeneği ile çatınızı dış dünyaya karşı koruma altına alabilir, binanızın inşaat kalitesini ilk günkü haliyle koruyabilirsiniz.

Son yıllarda yalıtım ürünleri konusunda seçeneklerin artması sayesinde her tür çatıya ve her bütçeye uygun bir yalıtım malzemesini bulmak mümkün hale geldi. Serilerek uygulanan klasik yalıtım ürünleri yanında püskürtme veya sürme şeklinde kullanılan yeni nesil çatı izolasyon malzemeleri de bulunuyor.

Eğer çatınızın üstü açık yani teras çatı ise klasik yalıtım ürünleri yerine nesil yalıtım ürünlerini tercih etmeniz daha pratik olacaktır. Çünkü üzerinde gezilen veya farklı amaçlarla kullanılan teras çatılarda klasik yalıtım ürünleri uygulandığında ezilmemesi için üzerine metal levhalarla kapatma yapılması gerekir. Bu da hem maliyet olarak hem de binaya yük bindirmesi açısından tercih edilmez.

Kapalı çatılarda ise her türlü yalıtım ürünü ile izolasyon gerçekleştirmek mümkündür. Hangisini seçeceğiniz tamamen size ve bütçenize kalmıştır. Her ne kadar yeni nesil ürünlerden de aynı verim sağlanıyor olsa da, boş olan yani kullanılmayan kapalı çatılarda serilerek uygulanan izolasyon malzemeleri ile daha verimli sonuçlar alınmaktadır.

Beşiktaş çatı izolasyon firmaları arasından hangisi ile çalışacağınıza karar vermeden önce mutlaka bizimle görüşerek fiyat uygulama yöntemlerimiz hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Çatı Membran Kaplama Beşiktaş   

Çatının görevi binayı dış etkenlere karşı izole etmektir. Bunu da birkaç şekilde sağlayabilmektedir. Bu unsurların başında çatı membran kaplaması gelmektedir. Çatı membranı, çatı üzerinde düze bir zemine ısıtılarak uygulanır. Çatı membran kaplama Beşiktaş bölgesindede en çok aranılan çatı hizmetleri arasında yer almaktadır. Çatı membran kaplaması için öncelikle zeminin düzgün olması gerekir. Uzunlamasına halı gibi yan yana  serilen membranlar önce serilir ve ayarlamaları yapılır sonrasında toplanarak ısıtılarak yeniden zemine döşenir. Bu şekilde zemine sıkı sıkıya yapışan membran çatıyı dış etkenlerden özellikle kar ve yağmur sularına karşı korumuş olur.

Özellikle çatı kenarlarında ve baca etraflarında membran döşenirken çok dikkatli olunması gerekir. Çatı membran kaplaması tamamıyla ustalık gerektiren bir işlemdir. Çatı membranı kaplanırken çatının elverdiği kalınlıkta membran kullanılmalıdır. Membran işi bittikten sonra kontrollerinin yapılması da çok önemlidir. Sonra dan sürprizle karşılaşmamak için su ile test edilmesi gerekir. Çatı membran kaplaması Beşiktaş ta yaptırmak istediğinizde bir çok firma karşınıza çıkacaktır. Bu firmalar arasında karar verirken mutlaka referanslarını kontrol edin. Beşiktaş sürekli olarak gelişmekte olup içinde bir çok farklı semti barındırmaktadır. Bir çok farklı semt ve haliyle bir çok farklı bina demek olup her türlü çatı problemi ile karşılaşabilmekteyiz. Bizim amacımız her türlü çatıda sizlere aynı kalitede hizmet verebilmektir. Bu sebeple sektörümüzdeki tüm gelişmeleri yakından takip ederek sizlere daha iyi hizmet vermeyi misyon edinmiş firmamız sizlerin aynı zamanda tüm çatı ile ilgili soru sorunlarınızda da her zaman yanınızda olmaktadır. Bir çok müşterimiz gibi sizlerde bizden ücretsiz expertiz hizmeti isteyebilirsiniz. Bu şekilde yerinde tespit edeceğimiz onarım işlemlerinde sizlere daha doğru ve daha hızlı çözümler üretebiliriz. Biz hizmet verirken her zaman müşterimiz adına empati yaparak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu şekilde müşteri memnuniyeti kazanan firmamız bu müşterilerimiz sayesinde farklı müşterilere ulaşmakta ve sürekli olarak yeni referanslarını referans listesine eklemektedir. Bizi tercih eden ve referans veren tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

Çatı Oluk Temizliği Beşiktaş

Çatı Oluğu Tamiri

Çatı Oluğu Tamiri

Çatı oluklarında değişik nedenlerden dolayı zamanla tıkanmalar meydana gelir. Bu durumda herhangi bir yağış esnasında ya sular çatının farklı yerlerinden aşağıya akar veya çatı içinde zayıf bölgelerden çatının içine sızar. Çatı olukları genelde özellikle rüzgarlı havalarda uçuşan yaprak ve dal parçaları ile tıkanır, özellikle Beşiktaş gibi deniz kenarında bulunan semtlerde kuşların getirmiş olduğu bir çok yabancı cisimde bu tıkanıklıklara sebep olabilir. Çatı oluk temizliği Beşiktaş ta bu yüzden çok fazla istenilen hizmetlerimiz arasında yer alır. Aynı zamanda deniz kenarında ikamet eden binalarda zamanla tuzlu deniz suyundan etkilenerek çürümeler oluşabilir. Bilindiği üzere her yapı malzemesinin bir dayanma süresi vardır ve bir süre sonra özelliklerini kaybeder. Çatı malzemeleride bu şekildedir. Çatılar binalarımızı koruyan en önemli yapı taşları arasında yer aldığından dolayı bu alanda kullanılan malzemelerin iyi olmasına dikkat ettiğiniz kadar aynı zamanda yapılan işçiliğinde iyi olması gerekmektedir. Çatı oluk temizliğine geri dönmemiz gerekirse eğer düzenli olarak çatı temizliği yaptırırsanız şayet bu tarz problemler yaşamazsınız. Her işte olduğu gibi hızlı teşhiste problemlerinizi çok fazla büyümeden hem hızlı hemde daha ekonomik olarak çözmüş olursunuz.

Çatı oluk temizliği Beşiktaş olarak arama yaptığınızda bu alanda hizmet veren bir çok firma bulabilirsiniz. Bunların arasında tercih yaparken bu alanda daha önceden yapılan işleri var ise şirketten bunları isteyebilirsiniz. Bu sizin en doğal hakkınız. Bir çok kişi çağırdıkları kişinin belli bir yer var mı yok mu hiç bu alanda iş yapmış mı yapmamış mı diye incelemeden iş vermektedirler. Bundan dolayı çatılarında çok büyük problemler yaşayabilmektedirler. Hatta bir çok müşterimiz çatıcı çağırdıklarını ama gelen çatıcıların işi daha çıkmaza sokarak daha büyük zarar gördüklerini söylemektedirler. Maalesef her sektörde olduğu gibi bu sektörde çatı işi ile uzaktan yakından alakası olmayan kişiler insanları kandırmak adına çatıcıyım diye iş yapmaktadır. Bizler her yaptığımız işte müşterilerimize yazılı garanti vermekteyiz.  Bu şekilde müşterilerimizinde içleri rahat bir şekilde çatı işlerini yaptırmaktadırlar. Bizim gayemizde sizlerin içi rahat bir şekilde işimizi yapmaktır.

Çatı Tamircisi Beşiktaş

Artık günümüzde herhangi bir sektörde bir usta bulmak parmaklarınız arasında saniyeler içinde yapabileceğiniz bir işlem olmaktadır. Eğer çatınızda problem yaşıyorsanız ve bir çatı tamircisine ihtiyacınız var ise çatı tamircisi Beşiktaş olarak arama motorlarında arama yaptığınızda bizleri rahatlıkla bulabileceksiniz. Bizim gibi daha bir çok çatı firmasıda karşınıza çıkacaktır. Peki çatı tamircisi Beşiktaş yazdığınızda karşınıza çıkan bu firmalardan hangisine güveneceksiniz. İşte işin en önemli tarafı budur. Hiç tanımadığınız veya referans alamadığınız bir kişiyi herhalde çatınıza çıkartmayı düşünmezsiniz. Tüm referanslarımızı yakından inceleyebilirsiniz. İstediğiniz referansların iletişim bilgilerini de seve seve sizlerle paylaşabiliriz. Çatı tamircileri olarak tüm ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Personelimiz gibi kullanmış olduğumuz tüm ekipmanlarda profesyonel olup işlerimizde her zaman en kaliteli malzemeleri kullanmaktayız. Bu sebeple tüm işlerimize gönül ferahlığı ile sözlü değil yazılı garanti verebilmekteyiz. Yapılan her ne iş olursa olsun bizim için aynı hassasiyetle yapılmaktadır. Bizim için küçük veya büyük iş ayrımı yoktur.

Öncelikle sizlere vereceğimiz ücretsiz expertiz hizmeti ile çatınızı yerinde inceliyoruz. Bu şekilde çatıdaki problemin detaylarını görebiliyoruz. Bazen çatıdaki problemlerin kaynağı çok farklı yerlerde olabilir. Bunun için gerekirse özel tespit cihazları kullanarak noktasal tespitler yapabilmekteyiz. Çatıdaki durum ile ilgili sizlere detaylı bilgi verdikten sonra işin nasıl yapılacağını bu sürecin ne kadar olacağını kullanılacak malzemelerin markaları ve miktarları hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Sizler eğer bir başka yerdende teklif alacaksanız bu doğrultuda yazılı teklif almanızı rica ediyoruz. Bir çok firma maalesef sadece işi alabilmek adına hiç olmayacak fiyatlar vermektedir. Yalnız bu fiyatları yakalayabilmeleri için ya yapacakları işten yada kullanacakları malzemelerden taviz vermeleri gerekmektedir. Aksi taktirde vermiş olduğumuz fiyatlar altında fiyat vermelerinin pek mümkünatı yoktur. Yaptığımız işlerle ilgili iş boyunca müşterilerimize düzenli geri dönüşler sağlamaktayız. Bu sayede müşterilerimiz işin hangi aşamasında olunduğu ile ilgili bilgi sahibi olmaktadırlar. Tüm işlerimizi fotoğraflayarak referanslarımıza eklediğimiz için her işimizde maksimum özeni göstermekteyiz. Sizleride referanslarımız arasında görmekten mutluluk duyacağız.

 

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım