BAYRAMPAŞA ÇATI USTASI

BAYRAMPAŞA ÇATI USTASI

BAYRAMPAŞA ÇATI USTASI

         Zaman içinde değişen mimari tarz binaların çatılarının şeklini ve kullanılan malzemelerin çeşidini de değiştirmiştir. Eskiden apartmanların çoğunda kiremit çatı veya teras çatı görülürken, artık binaların mimari tarzına uygun çok çeşitli şekillerde inşa edilen ve farklı malzemelerin kullanıldığı çatılar görmekteyiz.

Yine de ülkemizdeki binaların büyük kısmında hala kiremit çatı kaplama örtüsü tercih edilmektedir. Son birkaç yüz yılın en popüler çatı kaplama malzeme olan kiremit, geleneksel mimari tarzımızla da bütünleşmiş durumdadır. Ayrıca kiremit çatılar ekonomik, pratik ve yalıtkandır. Binaya yük bindirmeyen hafif bir malzeme olması, doğal olması sebebiyle çevre dostu özelliği, görsel olarak hoş bir görüntü sağlaması sebebiyle hala en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi kiremitlerdir.

Son yıllarda değişik şekil ve renklerde üretilen kiremitler ile de hem geleneksel çatı tarzımız korunmakta hem de kullanışlı bir ürün olan kiremit kullanımına devam edilmektedir. Ancak kiremit çatıların bir-iki yılda bir elden geçirilmesi, aktarılması gerekir. Kiremit çatı aktarma, kırılan ve kayan kiremitlerin yerlerine sağlam olanların konularak çatının yeniden serilmesi demektir. Bunun için öncelikle tüm kiremitler belli bir yöntemle toplanır. Aralarından kırılmış olanlar ayrılır. Kiremit altı yalıtım örtüsü değiştirilir ve kiremitler yine belli bir sıra ile döşenerek harçla birleştirilir. Kiremitlerin saçaklar, çatı dereleri, baca dipleri ve çatı penceresi ile birleşim yerlerinin de yalıtılması ve su geçirmeyecek hale getirilmesi şarttır.

Yeni nesil yalıtım malzemeleri, kiremit çatılara dışarından yapılacak uygulamalar ile su ve ısı yalıtımı imkanı vermektedir. Çatı zeminine yapılacak ısı yalıtımı ile birlikte kiremit örtü üzerine yapılacak ısı ve su yalıtımı uygulaması sayesinde binalar tam olarak korumaya alınmış ve dayanıklı çatı alanları yaratılmış olur.

Kiremit çatılar genellikle ahşap merteklerden oluşan iskeletler üzerine kurulur. Bu mertekler de zaman içinde yıpranırlar. Çatı aktarma yapılırken yıpranan mertek varsa bunların da yenileri ile değiştirilmesi yapılır.

Firmamız çatı ile ilgili tüm uygulamalar konusunda uzman bir ekibe sahiptir. Kiremit çatı aktarma ve yalıtımı da dahil olmak üzere Bayrampaşa çatı ustası hizmetlerimiz bulunmaktadır.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım