SULTANBEYLİ ÇATI USTASI

SULTANBEYLİ ÇATI USTASI

SULTANBEYLİ ÇATI USTASI

Tüm konutların çatısı vardır. Çatı denildiği zaman üzeri örtülmüş ve kiremit gibi malzeme ile yapılmış alanlar anlaşılsa da üzeri açık olan alanlar da binaların çatısı olarak kabul edilir. Tamamen tercihe bağlı olarak çatıların üstü kapatılır veya açık bırakılır. Eğer bina çok soğuk hava şartlarının yaşandığı bir bölgede ise genellikle üzerinin yükseltilerek kapatılması tercih edilmektedir. Böylece soğuk havanın ve yağışın etkisi bir ölçüde binaya ulaşmadan uzaklaştırılmış olur.

Ancak çatının yükseltilerek üstünün kapatılması tek başına bu konforu sağlamaya yetmeyecektir. Her şeyden önce çatıların düzenli olarak bakım ve onarım işlerinin yapılması, kiremit çatıların aktarılması, su tahliye alanlarının düzenlenmesi ve tamiri gerekir. Uzun zaman ihmal edilmiş ve kontrol edilmemiş çatılar eninde sonunda sonra ciddi sorunlar yaratırlar. Ayrıca su sızıntıları sebebiyle yaşanan rutubet ve deformasyonun önlenmesi, ısı kayıplarının önüne geçilmesi için izolasyon işlerinin yapılması da önemlidir. Çatının açık yada kapalı olmasına, binanın inşa özelliklerine, binadaki kat sayısına ve çatı alanının büyüklüğüne göre çeşitli malzemelerle yalıtım yapılmaktadır. Özellikle yeni nesil malzemelerle sağlanan yalıtım ile son yıllarda çok verimli sonuçlar alınmaktadır. Hafif ve kolay uygulanır bu ürünler uzun vadeli yalıtım sağlamasının yanında konfor açısından da klasik ürünlerden daha iyi sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur. Biraz daha pahalı olmasına rağmen sağladıkları fayda ile kıyaslandığında çok büyük avantaj sağlayan yeni nesil çatı ürünlerine her geçen gün yenisi eklenmektedir.

Çatılarınızın ihmali halinde İstanbul gibi bir şehirde kısa bir zaman sonra sorun yaşanması kaçınılmazdır. Aşırı yağış alan ve kış koşullarının zor geçtiği İstanbul’da, özellikle kışın ödenen enerji faturaları insanlar için ciddi bir külfettir. Bu yüzden çatılarda ısı yalıtımının ihmal edilmeden yapılması, kısa zaman içinde kar olarak size geri dönecektir.

Çatı ile ilgili her iş için deneyimli bir usta bulmak gerekir. Belli malzemelerle çalışmaya alışan ve yeni uygulamalar konusunda bilgi sahibi olmayan ustalar beklentilerinize uygun çözümler sunamazlar. Sultanbeyli çatı ustası işlerinizi deneyimli ve güvenilir bir firmaya emanet etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım