ÇATI FİYATLARI

ÇATI FİYATLARI

ÇATI FİYATLARI

                Çatı fiyatları hakkında tek bir rakamdan bahsetmek veya şu iş şu kadar tutar demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Çatı fiyatları konusunda işi görmeden, çatı alanında değerlendirme yapmadan, gerekli uygulamanın ne olması gerektiğine ve kullanılacak malzemeye karar vermeden fiyat belirtmek kesinlikle baştan savma bir tavırdır. Çatı işleriniz için sizin beyanınız üzerine hareket eden ve çatıyı görmeden rakam söyleyen firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü böyle bir uygulama işinizin baştan savma yapılacağının göstergesidir.

Çatı işlerinde sizin istediğiniz uygulama yanında çatı ustasının yerinde keşif yaparak belirleyeceği zorunlu işlemlere göre proje oluşturmak ve buna paralel bir fiyat çıkarılmak zorundadır. Çünkü siz iş sahibi olarak tek bir uygulamayı yeterli görürken, işin ustası biri çatıya bakar bakmaz hem sorunu hem de çözümü bulur. Bu da bazen sizin düşündüğünüz şey olmayabilir. Yani çatı işleri kafadan hesap yapılacak ve fix fiyat uygulanacak bir sektör değildir.

Öncelikle şikayetlerinizin dinlenilmesi ve daha sonra çatı alanında bu şikayetlere göre bir araştırma yapılması gerekir. Belki de sorun çatıdan değil su tesisatından kaynaklanıyordur. Bunu bir usta yerinde görmeden karar vermek doğru olmayacaktır. Ama size göre çok basit işlem gerektiren bir iş varken ihmali halinde çok büyük sorunlara yol açacak başka bir problem de olabilir. Bu yüzden çatı ile ilgili uygulamalar için iyi bir çatı ustası ile görüşüp yerinde keşif yaptırmanız en mantıklısıdır.

Çatı fiyatları kullanılacak malzemenin kalite ve miktarına göre de farklılık gösterir. Eğer malzemeleri siz tedarik edecekseniz sadece işçilik ücreti ödersiniz. Ancak bu durumda da işin niteliği çatı fiyatları konusunda belirleyici olacaktır. Bir günlük basit bir iş ile bir hafta sürecek detaylı bir inşa işi elbette farklı rakamları ortaya çıkaracaktır.

Özetle çatı işleriniz için çatıyı görmeden fiyat veren firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Diğer yandan çatıda keşif yaptırmadan ne yapılması gerektiğine karar vermemeniz gerekir. Her türlü çatı işi için iyi bir ustanın yerinde kontrol yapması ve gerekli her detayı titizlikle inceleyerek bir fiyat çıkarması daima en doğrusudur.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım