ÇATI ISI YALITIM FİYATLARI

ÇATI ISI YALITIM FİYATLARI

ÇATI ISI YALITIM FİYATLARI

               Çatı ısı yalıtım fiyatları, yapılacak çatı yalıtım uygulamasında seçilecek yönteme, kullanılacak malzemeye, çatının özelliğine, binanın inşa tekniğine ve çatı alanının büyüklüğüne göre değişir. Çatı ısı yalıtım fiyatları hakkında tek bir rakam söylemek bu anlamda mümkün değildir.

Çatılarda gerçekleştirilen yalıtım işlemlerinde çatının üstünün kapalı yada açık yani teras çatı olup olmadığına göre farklı malzemeler tercih edilir. Kapalı çatılarda sadece çatı zemininin değil, çatı kaplama örtüsünün de yalıtılması, su dereleri, saçaklar, baca dipleri gibi alanlarda da yalıtım uygulaması yapılması gerekir. Aksi takdirde çatı zeminine yapılacak yalıtımın verimli olması beklenemez. Eğer sadece çatı örtüsü kısmında yalıtım yapılacaksa, çatı kaplama malzemesinin altının yalıtılması için çeşitli yöntemler olduğu gibi, çatı kaplamasının üstünden uygulanan malzemeler de bulunmaktadır. Daha kalıcı bir yalıtım isteniyorsa yeni nesil çatı kaplama malzemelerinin uygulanması da mümkündür. Bu tür malzemeler birbirine kilit sistemi ile entegre edilerek su ve ısı yalıtımının daha verimli olmasını sağlamaktadır. Bunun yanında hem çatı kaplama kısmının hem de çatı zemininin yalıtılması için daha kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır.

Teras çatılarda ise daha dayanıklı malzemeler seçilir. Çünkü hem üstünün açık olması hem de üzerinde gezilmesi sebebiyle teras çatı ısı yalıtım malzemeleri yüke ve dış etkilere daha mukavemetli olmalıdır. Bu yüzden cam yünü gibi yalıtım malzemeleri tercih edilecekse üstünün metal levhalarla kapatılması gerekir. Ayrıca teras çatı yalıtımında su tahliye alanlarına da dikkat edilmesi, suyun akmasını sağlayacak şekilde eğim oluşturulması gerekir. Ancak teras çatılar için sürülerek veya sıkılarak kullanılabilen yeni teknoloji ürünler de bulunmaktadır. Bu malzemeler klasik ürünlere göre biraz daha pahalı olup, uygulama yöntemi da daha farklıdır.

Kısacası çatının özelliği ve kullanılacak malzemenin türüne göre çatı ısı yalıtım fiyatları konusunda net bir rakam zikretmek doğru olmayacaktır. Bu yüzden çatınızda ısı yalıtımı yaptırmak istiyorsanız gelin ücretsiz keşif yaptıktan sonra size en uygun ve en ekonomik çatı ısı yalıtım seçeneğini sunalım. Firmamızın çatı ısı yalıtım fiyatları konusundaki ödeme avantajlarından siz de yararlanın.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım