ÇATI İZOLASYON FİRMALARI

ÇATI İZOLASYON FİRMALARI

ÇATI İZOLASYON FİRMALARI

              Çatı izolasyon firmaları, çatı yalıtımı yapan ve çatı işleri ile uğraşan firmalardır. Çatı izolasyon işleri özel bir çalışmadır ve seçilecek üründen yapılacak uygulamaya kadar uzmanlık ister. Bu yüzden çatı izolasyon firmaları arasından çalışacağınız firmayı seçme konusunda acele etmemeniz, referansları, daha önceki çalışmaları, ustalarının deneyimi ve hizmet bedelleri konusunda iyi bir araştırma yapmanız gerekir.

Çatı izolasyon işleri gerek çatı zemininin uygulamaya hazırlanması gerekse kullanılacak malzemenin seçimi konusunda dikkatle değerlendirilmesi gereken bir iştir. İzolasyon için çatı zemininin düz ve pürüzsüz olması şarttır. Aksi takdirde hangi yalıtım malzemesi kullanılırsa kullanılsın beton zeminle bütünleşmesi sağlanmayacaktır. Bu da bir süre sonra malzemenin kabararak arada hava boşlukları oluşmasına sebep olur. Bu durum bir süre sonra yapılan yalıtımı işlevsiz hale getirir. Bu yüzden çatı zemininin girinti çıkıntılardan ve pürüzlerden arındırılması gerekir.

Bazı yalıtım malzemeleri için zeminin ıslatılması bazıları içinse tamamen kurutulması gereklidir. Buna da dikkat edilerek uygulamaya başlanmalıdır. Yalıtım malzemesi serildikten sonra parçaların birleşim yerlerinin sağlam şekilde yapıştırılması, su ve ısı sızmasını engelleyecek şekilde bütünleştirilmesi gerekir. Teras çatılarda yapılan yalıtımlarda çatı yüzeyinde biriken suların akması için gerekli eğimin oluşturulması ve suların akacağı mecraların düzenlenmesi de önemlidir. Bu alanların içinin de yalıtım malzemesi ile kaplamasının yapılması şarttır.

Eğer kapalı çatılarda yalıtım yapılacaksa ve çatı örtüsü altındaki yalıtımda sorun yoksa sadece çatı zeminine yalıtım yapılması yeterli olacaktır. Ancak kaplama malzemesinin altında ayrı bir yalıtım örtüsü var ve bunun değiştirilmesi gerekiyorsa, bu kısımda da yalıtım yapılması daha sağlıklı sonuç verecektir. Bunlar yanında baca dipleri, çatı saçakları, su dereleri gibi alanlarında yalıtımının yapılması şarttır.

Çatı izolasyon firmaları arasında tüm bu uygulamaları yapabilenlerin sayısı çok azdır. Çoğu firma veya usta çatıya yalıtım örtüsü serilmesi ile yalıtım işini bitirdiklerini düşünürler. Halbuki çatı izolasyonu komplike bir uygulamadır ve çatının her noktasının ayrı ayrı izole edilmesi, gerekli ise yenilemelerin yapılması ve tüm kısımların birbiri ile su ve ısı geçirmeyecek şekilde birleştirilmesi gerekir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım