ÇATI İZOLASYON MALZEMELERİ

ÇATI İZOLASYON MALZEMELERİ

ÇATI İZOLASYON MALZEMELERİ

           Çatı izolasyon malzemeleri çeşitlilik ve içerik bakımından farklı seçenekler sunar. Binanın bulunduğu yerin iklim özellikleri, binanın inşa malzemesi, inşa yöntemi, bina yaşı gibi kriterlere göre kullanılacak çatı izolasyon malzemeleri de değişiklik göstermektedir.

Diğer yandan çatı izolasyon malzemeleri, yalıtımdan beklenen faydaya göre de değişkenlik gösterir. Isı, ses ve su yalıtımı gibi çatı izolasyon ürünleri yanında, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının bina içine girmesini engelleyen yalıtım malzemeleri de bulunmaktadır. Hangi izolasyon malzemesinin kullanılacağına iş sahibi ile çatı ustası birlikte karar vermelidir. Çatı izolasyonundan beklenen fayda dikkate alınarak bir veya birkaç izolasyon uygulaması birlikte yapılabilir.

Çatı izolasyon malzemeleri konusunda gelişen teknoloji ile seçenekler çoğalmıştır. Eskiden camyünü gibi ürünlerle yapılan çatı izolasyonu, bugün sürülerek veya sıkılarak uygulanan ürünlerle de gerçekleştirilmektedir. Özellikle nano teknolojik özellikli, su ve ısı ile etkileşime girerek form değiştirip beklenen yalıtımı sağlayan izolasyon malzemeleri oldukça popüler hale gelmiştir. Ancak hali hazırda klasik çatı yalıtım malzemeleri ile de çatı izolasyonu yapılmaktadır. Hangi ürünün kullanılacağına, çatıda yapılacak bir keşif ve değerlendirme sonucu karar verilmelidir. Çünkü daha yeni veya daha çok tercih edildiği için seçilen bir izolasyon ürünü, kendisinden beklenen faydayı sağlamayabilir.

Bunun yanında tek uygulama ile ses, ısı ve su yalıtımını gerçekleştiren ürünler de bulunmaktadır. Biz firma olarak, bina sahiplerine genellikle bu tür ürün ve uygulamaları tavsiye etmekteyiz. Çünkü özellikle ısı ve su yalıtımının birlikte yapılması çok daha yüksek verimlilik sağlayacaktır. Sadece ısı yalıtımı yapılması halinde, su sızıntılarına karşı korunmasız kalan çatından sızan sular bina içine girerek yaşam kalitesini düşürmekte, diğer yandan evler rutubet sebebiyle daha geç ısınmaktadır. Sadece su yalıtımı da enerji kayıplarını engelleme konusunda yetersiz olacaktır. Bu sebeple özellikle su ve ısı yalıtımını birlikte yaptırmak her zaman daha avantajlıdır.

Çatı izolasyon malzemeleri içinde hangisinin sizin çatınız için uygun olacağına, çatınızda yapacağımız keşiften sonra birlikte karar vermek için bizimle iletişime geçiniz. Ekonomik ve kaliteli uygulamalarımızdan memnun kalacağınıza ve bizimle uzun yıllar çalışmaya devam edeceğinize eminiz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım