ÇATI İZOLASYON SİSTEMLERİ

ÇATI İZOLASYON SİSTEMLERİ

ÇATI İZOLASYON SİSTEMLERİ

             Çatı izolasyon sistemleri, dış dünyanın en olumsuz şartlarına en fazla açık bulunan çatı alanlarının yağmur, kar, rüzgar, sıcak, soğuk gibi etkilerden korunmasını sağlayan özel uygulamalardır.

Her binanın ister açık ister üstü kapatılmış olsun bir çatısı bulunur. Ve her çatı gökyüzünün etkilerine en açık bina alanlarıdır. Bu yüzden özel bir koruma gerektirir. Çünkü çatılarda görülen sorunlar doğrudan binalara sirayet eder. Yağışlardan kalan suların akarak bina içerisine girmesi rutubete sebep olur. Diğer yandan betonarme yapıda hasar meydana getirdiğinden çökme ile sonuçlanan tehlikelere yol açar. Rutubet alan bir yapıda ısınma da hayli zor olmakta ve enerji harcamaları artmaktadır.

Üstü açık yada kapalı olsun, çatıların zemininde bulunan betondan sıcak ve soğuk havanın bina içine girdiği bilinir. Özellikle ısınan havanın yükselmesi sonucu evin içerisindeki hava yükselerek tavandan dışarı çıkar. Bu da evlerin yeterince ısınmaması veya ısınmak için daha fazla enerji harcanmasına sebep olur.

Güneşin zararlı etkilerinin de en fazla gözlemlendiği yerler yine çatılardır. Ultraviyole ışınları özellikle teras çatılarda direk olarak bina içine girebilecek özelliktedir. Bu olumsuz etkiler özellikle gelişme çağındaki çocuklarda ve yaşlılarda ciddi hastalıklara sebep olur.

Yoğun trafiğin bulunduğu bölgedeki binalarda en çok rahatsız eden dış etkilerden biri de gürültünün evlerin içine kadar girmesidir. Dış dünyanın gürültüsünden kurtulmak için binaların dış cephesi, kapı pencere çerçeveleri kadar çatıların da ses yalıtımının yapılması gerekir.

Tüm bu olumsuz şartlardan korunmak için yapılması gereken en doğru şey çatı izolasyon sistemleri ile çatınızı koruma altına almaktır. Çatı izolasyon sistemleri, çok çeşitli malzemelerle gerçekleştirilebilen ve çatılara hayat veren bir uygulamadır. Isı ve ses yalıtımı yapılmış, su sızıntılarına karşı tam olarak koruma altına alınmış çatıların uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılması mümkündür.

Çatılarınız için yalıtım uygulamaları yaptırmak istiyorsanız bizim gibi işinin ehli firmalarla çalışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü çatı izolasyon sistemleri konusunda tam karşılık almak için işin önemli noktası iyi bir firma ile çalışmaktır. Çatı yalıtımları konusunda kaliteli ve profesyonel hizmetlerimizi sizlere de sınmaktan mutluluk duyacağız.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım