MİMAR SİNAN ÇATI USTASI

 

MİMAR SİNAN ÇATI USTASI

MİMAR SİNAN ÇATI USTASI

Kiremit çatılar yalıtkan, hafif ve su çekmezliği sayesinde ülkemizde en fazla tercih edilen çatı kaplama örtüsüdür. Çok bulunması ve ekonomik olması da tercih edilmesinin diğer sebepleridir. Birkaç yüz yıldır Türkiye’de en fazla kullanılan çatı örtü malzemesi olan kiremit çatıların sağladığı çok büyük avantajların yanında, bazı yönlerden de dezavantajları vardır. Bunların başında kış mevsiminde rüzgar, dolu gibi etkilere karşı mukavemetsiz olması gelmektedir. Düzenli olarak aktarılması ve kırılan, kayan kiremitlerin yenileri ile değiştirilmesi gereken kiremit çatılarda, kiremitlerin altında bulunan örtü ve merteklerin de elden geçirilmesi ve yenilenmesi gereklidir.

Kiremit çatılar aktarılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, üzerinde dolaşılmadan çalışma yapılmasıdır. Bu sebeple belli bir sistematik içinde uygulama yapılması gereklidir. Kiremitlerin tamamının toplanmasına belli bir yerden başlanmalı, kırılan ve bozulan kiremitlerin bir kenara ayrılması ve sağlam olanların düzenli bir şekilde toplanarak devam edilmesi gerekir.

Kiremit çatılarda genellikle çatı iskeleti olarak mertek kullanılır. Ancak bazı çatılarda çelik konstrüksiyon üzerine inşa edildiği de görülür. Eğer merteklerde sorun varsa bunların değiştirilmesi ve iskeletin yeniden oluşturulması şarttır. Ancak yenileme ile de düzelmeyecek durumdaki mertek iskeletlerinin komple sökülerek yerlerine yenisinin inşa edilmesi en doğrusudur.

Kiremitlerin altına serilen ve izolasyon sağlayan çatı altı örtüsü de toplanarak yenisi ile değiştirilmelidir. Bu işler yapıldıktan sonra, çatıdan çıkış noktasından en uzaktaki bölgeden başlanarak kiremitlerin yeniden dizilmesine geçilir.

Çatı işleri çatı aktarmanın yanında başkaca pek çok farklı detayı da içerir. Bacalar, baca dipleri, su dereleri, saçaklar, su olukları, zemin izolasyonu gibi çeşitli kalemlerden meydana gelen çatı işleri için iyi bir firma ile çalışmak size zaman ve para tasarrufu sağlar. Aldığınız hizmetten memnun kalarak sorununuzun çözülmesi için iyi bir çatı firması arıyorsanız, firmamızın hizmetleri ve malzeme çeşitliliği hakkında bilgi alabilir, çatınızda yapacağımız kontroller sonucu sizin için bir proje hazırlamamızı isteyebilirsiniz.

          Mimar Sinan çatı tamiri, Mimar Sinan çatı ustası, Mimar Sinan çatı tamircisi, Mimar Sinan çatı izolasyon, Mimar Sinan çatı servisi ihtiyaçlarınız için kaliteli ve güvenli hizmetin adresiyiz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım