ADALAR ÇATI USTASI

ADALAR ÇATI USTASI

ADALAR ÇATI USTASI

Adalar çatı ustası ihtiyacınız varsa aradığınız ustayı bulabileceğiniz tek adrestesiniz. Çatınız için her türlü bakım ve onarım işlerinde Adalar çatı ustası nerden bulabilirim diye düşünmenize gerek kalmadan bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Çatılar bölgenin mimari alışkanlığı, coğrafya ve iklim koşulları, ekonomik durumu ve nüfus yoğunluğuna bağlı olarak farklı şekillerde inşa edilen binalara göre farklı özellik gösterirler. İstanbul çok eski ve çok çeşitli mimari kültürü bir arada bulunduran bir şehir olarak, yüzbinlerce binaya ev sahipliği yapar. Binaların büyük kısmı ise son yıllarda inşa edilen rezidans veya toplu konut projeleri dışında, geleneksel betonarme mimari ile yapılmıştır.

İstanbul’daki binaların büyük kısmı betonarme ve kiremit çatılıdır. Son yıllarda farklı malzemelerle inşa edilen veya yenilenen çatılar olmakla beraber hala en sıklıkla görülen çatı türü kiremit kaplama çatılardır. Kiremit son 200 yıldır ülkemizde en çok kullanılan çatı kaplama malzemesidir. Hem görüntü olarak güzel durması hem de suya dirençli, ekonomik ve hafif bir malzeme olması daha fazla tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Ancak kiremit malzemenin çok sayıda artısına rağmen birkaç yılda bir bakım ve onarım gerektirdiği de malumdur. İstanbul’un şiddetli rüzgarları ve yağışları sebebiyle kırılan, kayan veya deforme olan kiremit çatıların en geç iki yılda bir aktarılması gerekmektedir.

Ayrıca kiremit çatıların üstüne kurulduğu iskeletler de genellikle ahşap merteklerden oluştuğu için zaman içinde ahşap ta eskiyerek yenileme gerektirir. Kiremit çatılarda saçak kenarları, su tahliye alanları, bacalar ve baca dipleri de düzenli olarak bakım ve onarım ister. Özellikle su sızıntısı konusunda sorun yaşamak istenmiyorsa kiremit çatıların aktarılması esnasında su derelerinin, su tahliye kanallarının, baca diplerinin ve baca şapkalarının elden geçirilmesi, sorunlu yerlerin tamirinin yapılması şarttır.

Tüm bunları için size iyi bir çatı ustasının yardımı gereklidir. Adalar gibi denizin ortasında ve İstanbul’un şiddetli rüzgarına açık konumda olan bir alandaki binaların çatıları da diğer bölgelere göre daha çabuk ve fazla hasar alır. Bu yüzden Adalar çatı ustası hizmetlerimizle daima yanınızdayız.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım