EYÜP ÇATI USTASI

        Çatılar binaların en üstünde yer alan alanlar olmaları sebebiyle, çatılarda çalışma yapılırken iş güvenliğine azami özen gösterilmesi gerekir. Özellikle üstü yükseltilerek kapatılmış çatı işlerinde eğimli yüzeyde çalışmak, çatı kenarlarındaki su derelerini yapmak veya tamir etmek, saçakları tamir etmek ciddi risk taşıyan işlerdir. Bu yüzden çatı işleri yapan ustaların ve firmaların azami düzeyde iş güvenliğine önem vermeleri ve çalışmaya başlamadan önce gerekli önlemleri almaları gerekir.

Çatı çalışmaları sebebiyle meydana gelen kazalar sonucunda can ve mal kayıpları yaşanması olasıdır. Ve bunun hukuki ve cezai sonuçlarından sadece usta veya firma değil, bina sakinleri de sorumludur. Bu yüzden iş güvenliği konusunda gerekli önlemleri almadan çalışan firmalardan uzak durmak gerekir.

EYÜP ÇATI USTASI

EYÜP ÇATI USTASI

 

Çatı işlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise çevreyi materyal veya gürültü ile kirletmemeye dikkat etmektir. Çatıda bulunan herhangi bir şeyin düşerek insanlara veya eşyalara zarar vermesi mümkündür. Bunun için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Ayrıca çatı uygulamalarının sağlam bir şekilde monte edilmemesi halinde rüzgarda koparak düşme ihtimali de vardır. Bu yüzden montajın çok iyi yapılması şarttır. Daha az ses çıkararak yapılacak bir işi çevreyi umursamadan olabildiğince gürültülü yapan ustalarla çalışmak bina sakinleri için de çevrede yaşayan insanlar için de sorundur. Bu konuda özen gösterilmesi, çevredeki hasta ve yaşlıları, bebekleri ve öğrencileri rahatsız etmeyecek şekilde çalışmaya dikkat edilmesi gerekir.

Çalışırken aile mahremiyetine özen göstermeyen, saygısız söz ve eylemlerde bulunan insanların iş ahlakına şüpheyle bakılır. Bu yüzden her sektörde olduğu gibi işine ve işverenine saygılı, aile mahremiyetine dikkat eden insanlarla çalışmak gerekir.

Çatı işleri sadece bir çatının yapılması, tamir edilmesi, yenilenmesi değildir. Çatı işleri iş güvenliği, çevreye saygı, aile mahremiyetine özen gösterme ve taahhüdünü yerine getirme gibi çeşitli farklı detayları da kapsar. Bu yüzden çatınızı kime emanet ettiğiniz konusunda dikkatli davranmanız ve iyi bir araştırma yaptıktan sonra karar vermeniz gerekir.

Tüm bu konularda aşırı özenli davranan bir firma olarak Eyüp çatı ustası işlerinizi bize rahatlıkla emanet edebilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım