BAĞCILAR ÇATI USTASI

Eğer zorunlu değilse veya başka amaçla kullanılmıyorsa, çatıların üstünün kapatılması tavsiye edilir. Çünkü yağmurun, karın, rüzgarın ve güneşin etkilerine direk olarak maruz kalan çatılar, dış dünyanın tüm olumsuz etkilerini doğrudan altlarında bulunan binalara aktarırlar. Bu yüzden özel bir sebebi yoksa çatıların yükseltilerek kapatılması bu olumsuz etkileri büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır.

BAĞCILAR ÇATI USTASI

BAĞCILAR ÇATI USTASI

Teras olarak kullanılan çatıların bir kısmına güneş enerjisi panelleri ve su depoları konulur. Bazen de bina sakinleri kullanım amacıyla düzenlerler. Ancak teras çatılarda yapılacak çeşitli uygulamalarla bu alanların daha işlevsel ve kullanışlı hale getirilmesi mümkündür. İmar sorunu yaratmayacaksa teras çatılarda kış odaları, saksı bitkileri, kamelyalar yapılması mümkündür. Tente ile üstü kapatılarak sıcak yaz günlerinde keyifle zaman geçirilecek ortamlar oluşturulabilir. Ayrıca asansörlü binalarda asansör odası da çatılarda bulunur. Ancak ne amaçla kullanılırsa kullanılsın özellikle kışın yağışların yazın ise güneşin zararlı etkilerinden çatı zeminini korumaya almak gerekir. Teras çatılarda su ve ısı yalıtımı farklı şekillerde yapılabilir. Bazı yeni nesil çatı malzemeleri betonlardaki çatlaklara sızarak şişip çatlağı kapatmakta ve su sızıntılarını engellemektedir. Bunun üzerine sürülecek birkaç kat yalıtım malzemesi ile de teras çatılar ısı konusunda tam anlamıyla korumaya alınmış olur. Ayrıca güneşin etkilerini binadan uzaklaştırmak ve ultraviyole ışınlarını yansıtmak için beyaz çakıl taşı veya özel içerikli kimyasallarla üretilen ve serilerek uygulanan yalıtım ürünleri de bulunmaktadır. Bunun yanında enerji kayıplarının önüne geçmek için kullanılacak çeşitli malzemelerle teras çatılar tam anlamıyla yalıtılmış olur.

Kapalı çatılarda da çatı kaplama malzemesinin türüne göre çeşitli yalıtım uygulamaları yapılması mümkündür. İyi dizayn edilmiş ve yalıtımı iyi yapılmış çatı boşluğu tüm bina sakinlerine ek depolama alanı sağlar. Ayrıca atmosfer etkilerini binadan uzak tutarak bina ömrünü uzatır.

Tüm bu işler için iyi bir çatı firması ile anlaşmanız ve çatı uygulamalarınızı eksiksiz yaptırmanız halinde uzun yıllar konforlu ve sorunsuz bir binada yaşarsınız. Bağcılar çatı ustası hizmetlerimiz, her konuda çatı hizmeti vermekte olup, detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım