BAHÇELİEVLER ÇATI USTALARI

BAHÇELİEVLER ÇATI USTALARI

BAHÇELİEVLER ÇATI USTALARI

           Çatı işleri sadece çatı inşa etmek, çatı aktarmak, yalıtım yapmak gibi işlerden ibaret değildir. Çatı işlerini yaparken bina bir bütün olarak ele alınmalı, çatının da binanın bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Tıpkı bina cephesi, apartman boşluğu gibi çatılar da binaya dahil alanlardır. Bu yüzden binanın genel özellikleri ile birlikte değerlendirilmeli ve uygulamalar buna göre yapılmalıdır. İklimi çok sıcak olan yerlerde saç çatı yapılması yazın evlerde yaşanmasını zorlaştırır. Çünkü saç çok ısınan ve sıcağı binaya aktaran bir malzemedir. Bunun gibi çok yüksek binalarda kiremit çatı yapmak da doğru değildir. Çünkü yüksek kesimlerde rüzgarın şiddeti daha çok hissedilir. Bu da kiremit yapının rüzgar sebebiyle daha çabuk bozulmasına sebep olur. Yığma yada ahşap bir binaya ağır malzemelerle çatı inşası da doğru değildir. Bu uygulama binaya yük bindirecek olması sebebiyle ciddi sorunlara yol açabilir.  Yani her binaya her çatı uygulaması yapılmaz. Yapılsa da bir süre sonra sorun yaşanmaya başlar.

Bu yüzden her binanın kendi yapısına uygun çatı inşası gerekir. Bunun yanında bölgenin iklim özellikleri, binanın yaşı, mimari tarzı, çatının kullanım amacı gibi durumların da dikkate alınması önemlidir. Ancak ne tür olursa olsun tüm çatılara özelliğine uygun malzemelerle yapılması gereken zorunlu uygulamalar vardır. Tüm çatıların en büyük sorunu su sızıntıları ve enerji kayıplarıdır. Bu sorunlar sebebiyle sadece çatı değil, altında bulunan bina da zara görür. Dolayısı ile bina sakinlerinin yaşam koşulları etkilenir. İster betonarme, ister ahşap, ister yığma isterse yeni nesil malzemelerle inşa edilen bina olsun, tüm binaların çatılarının dış dünyanın olumsuz etkilerine karşı korumaya alınması, özellikle su ve ısı yalıtımlarının yapılması gerekir.

Bu kadar ayrıntılı düşünme ve bilgi gerektiren çatı işlerini de her çatı ustasıyım diyene emanet etmek risk almak demektir. Her malzeme ile çalışabilen, binaya uygun inşanın ne olduğuna dair tecrübesi olan, mevcut riskleri göz önünde bulunduran kişilerle çalışmak, istenmeyen sonuçların engellenmesini sağlar. Bahçelievler çatı ustası ihtiyaçlarınız için bu niteliklerin hepsine sahip ustalardan oluşan ekibimiz ile siz bölge halkının daima hizmetindeyiz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım