BAŞAKŞEHİR ÇATI USTASI

BAŞAKŞEHİR ÇATI USTASI

BAŞAKŞEHİR ÇATI USTASI

        Toplu konut alanlarında çok katlı binaların gözle görülmeyen alanları olan çatılar bir süre sonra çıkardıkları sorunlar ile bina sakinlerinin dikkatini çekerler. Çok katlı binalarda çatının açık mı kapalı mı olduğu, kapalı ise nasıl bir malzeme kullanıldığı, teras çatılarda yalıtım uygulaması olup olmadığı konusunda bina sakinleri bilgi sahibi değildirler. En üst katta yaşayanların sorunu gibi görünen çatıların kısa zaman sonra tüm binanın sorunu haline geldiği bilinir. Çünkü üstü açık ve yalıtım olmayan teras çatılarda ciddi anlamda su sızıntıları yaşanır. Su bulduğu her mecrada ilerleyebilen bir maddedir. Hatta yalıtım yapılmış çatılarda bile ihmal edilmiş, gözden kaçırılmış bir yerden giren su zaman içinde tüm binayı rutubetle kaplayacaktır.

Toplu konut alanlarındaki çok katlı binalarda genellikle çatıların ütü açık bırakılarak, teras çatı olarak kullanılır. İstanbul gibi ciddi su sorunlarının yaşandığı bir şehirde her dairenin kendi su deposu bulunur. Su depolarının konulabileceği en uygun alan ise teras çatılardır. Ayrıca güneşli havalarda sıcak su sağlamak için güneş panelleri de teras çatılara yerleştirilir. Dolayısı ile teras çatılarda her dairenin su deposu ve güneş panelleri için zorunlu olarak su tesisatı ve boruları vardır. Bu boruların beton yapıya girdikleri yerlerde yalıtım yapılmaması ve kötü inşaat malzemeleri bina gövdesine su girmesine sebep olur. Bu da zaman içinde tüm binanın su sızıntısına maruz kalmasını sağlar.

Bu tür problemleri önlemek için teras çatılarda yalıtımın yapılması, su deposu ve güneş paneli olsun olmasın özellikle su yalıtımına önem verilmesi gerekir. Çünkü yağışlar teras çatıların yüzeyinde birikir. Ne kadar sağlam bir beton yapı olursa olsun zamanla bu sular binaya sızarak zarar vermeye başlar.

Toplu konut alanlarındaki çatılarda görülen sorunlar için konuya vakıf ve deneyimli bir çatı ustasına ihtiyacınız olacaktır. Ekip halinde çalışan ve ekipmanı güncel bir firma ile çalışmanız halinde çatınızdan kaynaklanan her türlü sorunu önleyebilir ve uzun yıllar sağlıklı bir yapıda yaşayabilirsiniz. Başakşehir çatı ustası hizmetlerimiz bu ihtiyaçlarınız için size özel kurulan ekibimizle yılın her mevsimi hizmetinizdedir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım