ÇATI İZOLASYON USTALARI

ÇATI İZOLASYON USTALARI

ÇATI İZOLASYON USTALARI

            Çatı izolasyon ustaları çatılarda su, ısı ve ses yalıtımı gerçekleştiren ve bu işi profesyonel olarak yapan uzman kişilerdir. Çatı izolasyon ustaları arasında sektöre yıllarca emek veren kişiler bulunduğu gibi tek iş ile çatı izolasyon ustası olduğunu iddia eden veya daha önce hiç çatı izolasyonu yapmadığı halde bu işin uzmanıymış gibi davrananlar da vardır. Ne yazık ki her sektörde olduğu gibi, bizim sektörümüzde de kötü niyetli ve liyakatsiz kişiler insanların zamanını ve parasını alarak suiistimal etmektedirler. Bu yüzden çatı izolasyon ustasına ihtiyacınız varsa iyi bir araştırma yapmalı, referanslar almalı ve uygulamaları konusunda bizzat görüşerek kanaat edinmelisiniz.

Çatınızı hiç görmeden fiyat veren, hangi malzemenin kullanılacağını belirleyen, çatı yalıtımının sadece yalıtım malzemesini uygulamaktan ibaret olduğunu düşünen kişilerle çalışmaktan kaçınmalısınız. İyi bir çatı izolasyon ustası çatınızı görmeden hiçbir konuda size taahhütte bulunmaz. Çatınızı gördükten, çatının ihtiyacı olan yalıtımın ne olduğunu yerinde tektik ettikten ve sizin de fikrinizi aldıktan sonra karar veren usta, iyi bir çatı izolasyon ustasıdır.

Çatı izolasyon ustaları çatıda gerekli incelemeleri yaptıktan sonra hangi uygulamanın daha uygun olduğuna karar verirler. Eğer çatıda başkaca uygulamalar da yapılması gerekiyorsa bunu da size bildirirler. Çünkü çatıda yapılması gereken diğer işlerin eksik kalması halinde yalıtımdan beklenen fayda sağlanamayabilir. Örneğin uzun zamandır aktarılmamış kiremit bir çatıda doğrudan yalıtım uygulaması yapılması ve çatının aktarılmaması halinde su sızıntıları devam edecek ve bir süre sonra yapılan su yalıtımı kullanılmaz hale gelecektir.  Bu yüzden çatı izolasyonunun tam olarak yapıldığından söz edebilmek için tüm detayların titizlikle ele alınması, eksikliklerin giderilmesi, bakım ve onarımın gerçekleştirilmesi ve ancak bundan sonra çatı yalıtımı yapılması en doğrusudur. Böylece çatınız uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilecek ve yalıtım kendisinden beklenen faydayı gösterecektir.

Unutulmamalıdır ki sadece yalıtım ile çatınız mükemmel hale gelmez. Yalıtım tek başına sorunsuz bir çatı için yeterli değildir. Bu yüzden öncelikle çatıda bakım ve onarım işlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Ancak bundan sonra yapılacak çatı izolasyonu ile tam bir konfor ve koruma gerçekleşmesi mümkün hale gelecektir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım