ÇEKMEKÖY ÇATI USTASI

ÇEKMEKÖY ÇATI USTASI

ÇEKMEKÖY ÇATI USTASI

             Türkiye her mevsimin yaşandığı karasal iklimin ağırlıkla görüldüğü bir coğrafyada yer almaktadır. Ülkemizin her bölgesinde farklı iklim koşulları yaşanmakla birlikte, %70’e yakın bir kısımda karasal iklim hüküm sürer. Karasal iklim kışların yağışlı ve soğuk, yazların ise kurak ve sıcak geçtiği iklim kuşağı demektir.

İstanbul ise hem ılıman, hem karasal hem de deniz ikliminin bir arada görüldüğü bir bölgedir. Karadeniz’in şiddetli fırtınaları, Trakya’nın aşırı soğuğu ve Marmara ve Ege’nin Akdeniz ikliminin aynı anda yaşandığı bir şehir olarak, belki de ülkemizin iklimsel anlamda en zor bölgelerinden biridir. Kışın şiddetli fırtına ve karın, bahar aylarında aşırı yağışların, yazın ise kavurucu sıcakların yaşandığı şehrimizde binalar da inşaatlar da bu koşullara göre inşa edilmek zorundadır.

Ancak ne yazık ki eski binaların çok fazla olduğu İstanbul’da yeni binalarda da inşaat kalitesinde görülen düşüş sebebiyle evlerdeki konfor standartları düşmektedir. 15 milyondan fazla nüfusu ile Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük şehri olan İstanbul’da özellikle kış mevsiminde görülen enerji tüketimi inanılmaz boyutlara varmaktadır. Fahiş rakamlara varan doğalgaz ve enerji fiyatları ise geçinmek için çaba sarf eden dar ve orta gelirli insanlar için büyük külfet anlamına gelir. Kışın ısınmak için harcanan aylık enerji masrafı, 100 m2’lik bir evde ortalama 700-800 TL’yi bulmaktadır. Bu ise çoğu ücretli çalışan insanlar için çok ciddi bir rakamdır.

Evlerde yaşanan enerji kayıplarının %30’a yakınının çatılardan kaynaklandığı bilinir. Üstelik çatılardan kaynaklı ısı kayıpları sadece en üst katı değil, tüm binayı etkiler. En üst katı ısınmayan bir bina zincirleme olarak en alt kata kadar daha zor ısınır. Bu da her daire için artan enerji maliyeti demektir.

Enerji kayıplarından kaynaklı maddi külfetlere katlanmak istemiyorsanız, profesyonel bir çatı firmasına binanız için en uygun yalıtımı yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşinin ehli ustaların doğru teknikle gerçekleştirdiği yalıtımlar hem uzun hem kısa vadede çok ciddi maddi kazanımlar sağlayacaktır. Çatı yalıtımı ve her türlü çatı işleri için Çekmeköy çatı ustası ekibimizle her zaman hizmetinizdeyiz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım