GÜNGÖREN ÇATI USTASI

GÜNGÖREN ÇATI USTASI

GÜNGÖREN ÇATI USTASI

         Binaları kim inşa etmiş olursa olsun, binanın gövdesi ve evlerin içine gösterilen özen ve kullanılan kaliteli malzeme çatılar için kullanılmaz. Hele ki binayı müteahhit yapmışsa genellikle çatı ile bina sakinleri ilgilensin, eksikliklerini onlar gidersin diye baştan savma bırakır. Çünkü çatılar sorun çıkarmadıkça binada yaşayan kimsenin dikkatini çekmezler. Ancak çatılar bina sakinlerinin dikkatini çeken sorunlarla karşılarına çıkınca da genellikle geç kalınmış olur.

Öncelikle ev alırken veya kiralarken tıpkı evi incelediğiniz gibi binanın çatısına da göz atmanız gerekir. Çünkü çatılar bina merdivenleri veya koridorlarından çok daha önemlidir. Çatıda yaşanacak bir sorun sadece en üst katın değil, bir süre sonra tüm bina sakinlerinin problemi haline gelecektir. Su sızıntıları bina gövdesinden aşağı doğru ilerleyecek, enerji kayıpları en üstten aşağı doğru tüm daireleri etkileyecektir. Bunların dışında çatı sorunları binaların ömrünün kısalmasına, görsel olarak da itici görünmesine sebep olur.

Yalıtımı yapılmış, kaliteli malzemeler kullanılmış, su tahliye alanları olması gerektiği gibi düzenlenmiş çatılarda sorun yaşanması neredeyse imkansızdır. İster üstü kapalı olsun ister teras çatı olarak kullanılsın doğru malzemelerle ve doğru şekilde yapılan uygulamalarla bir çatının sorun çıkarması zordur. Sadece birkaç yılda bir kontrolünün yapılması, bakım ve onarımla elden geçirilmesi uzun yıllar sorunsuz bir çatı altında yaşamanızı sağlayacaktır.

Çatınızın kapalı veya açık olması, binanızın yaşı binadaki kat sayısı, mimari özelliği gibi faktörler önemli değildir. Doğru uygulama ve doğru malzeme ile kaliteli işçilik birleşince 100 yaşındaki bir binanın çatısının da kusursuz hale getirilmesi mümkündür. Yapılması gerekenler zamanında yapılır ve düzenli olarak bakım görürse bir çatının sorun çıkarması mümkün değildir. Bu da size ailenizle birlikte uzun yıllar sağlıklı ve konforlu bir ortamda yaşama imkanı sağlayacaktır. Azalan enerji harcamaları, gereksiz masraf çıkarmayan bir çatı her zaman hayat kalitesinin yüksek olması demektir.

Tüm bu işler için her zaman güvenilir bir çatı firmasına da ihtiyacınız olacaktır. Güngören çatı ustası arayışınız varsa doğru firmayı buldunuz demektir. Çatı ile ilgili her konuda sizlerin yanında olan firmamız ile irtibata geçiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım