KÜÇÜKÇEKMECE ÇATI USTASI

KÜÇÜKÇEKMECE ÇATI USTASI

KÜÇÜKÇEKMECE ÇATI USTASI

           Çatı işleri düzenli olarak yapılması gereken ve gerekli uygulamaların yapılmaması halinde daha büyük sorunlara yol açan çatıların ihtiyacı olan by-pass gibidir. Binaların belli periyotlarda gerek iç gerekse dıştan yenilemesi ve tamir edilmesi gerekir. Ancak çatılar binaların en üstünde yer alan ve gök yüzünün ve hava şartlarının en fazla zarar verdiği yerler olarak daha sık bakım ve onarım gerektirir. Ülkemiz gibi ağır kış koşullarının yaşandığı bölgelerde ise çatılar binaların koruma kalkanıdır. Yağmurun, karın,  soğuğun, rüzgarın, güneşin, nemin ve sesin en fazla bina gövdesine tesir ettiği alanlar olan çatılar için yapılacak işler sanıldığı kadar basit ve sıradan şeyler değildir.

Öncelikle çatıların düzenli olarak su ve ısı yalıtımı konusunda güvenli olup olmadıklarının kontrol edilmesi gerekir. Çünkü çatılar sebebiyle görülen problemlerin en önemlileri su sızıntıları ve ısı kayıpları sebebiyle olanlardır. Eğer çatıda su sızıntılarının önlenmesi için gerekli yalıtım işleri yapılmamışsa birkaç yıl içinde tüm binanın rutubet alması kaçınılmazdır. Bunun önüne geçmek için de gerek çatı zemini gerekse su tahliye alanlarının yalıtılması ve bina ana gövdesi ile suyun temasının kesileceği tüm uygulamaların yapılması şarttır.

Ayrıca ısı yalıtımı yapılmamış çatılarda kışın ısınma yazın ise serinleme problemi büyüktür. Isınmak ve serinlemek için yapılan enerji harcamaları yalıtımsız bir çatı altındaki binalarda en az 1/3 oranında artmaktadır. Yalıtım için yapılacak masraf, zaman içinde ödenecek olan enerji faturalarının yanında komik kalacaktır. Bu sebeple çatılarda su ve ısı yalıtımının yapılması lüks değil zaruridir.

Çatılar için yapılan uygulamalar arasında çatı inşası, çatı aktarma, su dereleri ve oluklarının yapım ve tamiri, tıkanıklıkların giderilmesi, çatı yükseltme gibi farklı işler de bulunur. Ve tüm bu işler için işinin ustası ve güvenilir bir çatı firmasına daima ihtiyaç duyulur.

Çatı ile ilgili her konuda güvenilir, ihtiyacınız olan her an ulaşabileceğiniz, ekonomik ve kaliteli hizmet veren, işi kendi işiymiş gibi yapan bir firma arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Küçükçekmece çatı ustası hizmetlerimiz ile siz Küçükçekmecelilerin her zaman hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım