Panel Çatı Sistemleri

Panel Çatı Sistemleri

Panel Çatı Sistemleri

        Panel çatı sistemleri, poliüretan, taş yünü ve membran paneller olmak üzer 3 çeşittir. Genellikle sınai veya zirai yapılarla kamu kurumlarının çatılarında tercih edilen panel çatı sistemleri, renk ve metal seçenekleri ile çok sayıda alternatif sağlar. Soğuk hava deposu, AVM’ler, garaj veya hangarlar, konutlar gibi çok çeşitli yapılarda da rahatlıkla kullanılabilen panel çatı sistemleri ile modern, hafif ve dayanıklı çatılar inşa edilebilir.

Kurulum yapılacak binanın çatı alanı projelendirildikten sonra projeye uygun ebatlarda hazırlanan panel levhalar çatı alanına sevk edilerek kurulum başlatılır. Panel çatı sistemleri kurulurken en çok dikkat edilmesi gereken husus, çatının eğimidir. Kaymaya sebep olacak eğimlerde ek tedbirler ve güçlendirmeler yapılmalıdır. Bir diğer önemli husus ise lokasyonun rüzgar alma durumudur. Montaj yapılırken rüzgar yönünün tersine uygulamaya başlanmalıdır.

Uygulama esnasında panellerin zarar görmemesi için profesyonel bir ekiple çalışılmalıdır. Ekibin panellerin ezilmesini önlemek için gerekli iş kıyafetine sahip olması ve özenli davranması önemlidir. Montaj için kullanılacak yardımcı malzemenin özellik ve miktarı, rüzgar ve yağış rejimine uygun seçilmelidir. Sabitleme ise metal konstrüksiyon ve çatı iskeletine 90 derecelik bir açı ile yapılmalıdır. Panel altında kalacak kısımlardaki ekipmanın önceden montaj yapılmalı ve diğer çatı elemanlarının inşası tamamlanmalıdır. Yani panel montajı, panel çatı sistemlerinin son aşamasıdır.

Panel çatı özellikle büyük binalarda, ticari kuruluşlarda, zirai işletmelerde kullanılan özel bir çatı sistemidir. Uzun süreli ve sorunsuz bir çatı kullanımı sağlamak için doğru tercihlerden biridir. Hava olaylarına karşı binayı koruma ve tamir bakım konularında diğer çatı türlerine göre avantaj sağlar. Görsel açıdan doğru bir proje ile istenilen görünümün elde edilmesi mümkündür. Güneş paneli sistemleri için de uygun bir çatı kaplama sitemidir.

Panel çatı sistemleri, ancak profesyonel bir firma tarafından uygulanırsa tam anlamıyla beklenen işlevi yerine getirecektir. Çünkü panel çatı inşası teknik bilgi ve donanımlı bir ekipmana ihtiyaç duyar.

Panel çatı yaptırmak istiyorsanız, projelerimiz ve referanslarımız hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçerek ekonomik koşullarda hizmet ayrıcalıklarımızdan faydalanabilirsiniz.

 

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım