ŞİŞLİ ÇATI USTASI

ŞİŞLİ ÇATI USTASI

ŞİŞLİ ÇATI USTASI

          Mevsim koşulları, binaların yaşı, mimari tarzı, inşaat kalitesi gibi çok farklı kriterler çatıların da verimlilik ve dayanıklılığına etki eder. Bulunulan şehrin iklimi, yağış durumu, gündüz ile gece arasındaki ısı farkları, binaların kaç yıllık olduğu, binaların inşasında kullanılan malzemelerin kalitesi hem binaların hem de çatıların ömrünü belirler.

Ancak atmosfer olaylarının olumsuz etkilerine doğrudan maruz kalan çatıların binadan ayrı ele alınması ve değerlendirilmesi gerekir. Yeni binalarda eğer inşa esnasında çatıya da özen gösterilmiş ve gerekli uygulamalar yapılmışsa uzun zaman çatıların sorun çıkarmadan kullanılması mümkündür. Ancak ülkemizde inşaatlarda en az özenilen ve en kalitesiz malzemelerin kullanıldığı alanlar genelde çatılar olmaktadır. Bina sakinlerinin çatı sorun çıkarmadıkça çatıyla ilgilenmediğini bilen inşaat firmaları çatılara gerekli özeni göstermez. Bu da bir süre sonra çatıda sorunlar yaşanmasına ve bina sakinleri için can sıkıcı sonuçların ortaya çıkmasına sebep olur.

Eski binalarda uzun yıllar önce yapılan uygulamalar zaman içinde yıpranır ve işlevsiz hale gelir. Bu yüzden miadı dolan eski kısımların yenileri ile değiştirilmesi, eğer kısmi yenileme yeterli olmayacaksa çatının tamamen yeniden yapılması gerekir. Özellikle kışın yapışlardan yazın sıcaktan binanın korunması için yalıtım uygulamalarının gecikmeden yaptırılması doğru olacaktır. Bunun yanında genellikle kiremit çatı örtüsü olan eski binalarda birkaç yılda bir çatının aktarılması şarttır.

Yeni binalarda da eğer yoksa yalıtım yapılması, hem ısı kayıplarının hem de su sızıntılarının önlenmesi için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Açık yada kapalı olsun çatıların düzenli olarak kontrolü yapılmalı, özellikle su tahliye sisteminin sistematik olarak elden geçirilmesi şarttır. Çünkü su sızıntıları çatılarda yaşanan sorunların başında gelir ve tüm binanın etkilenmesi sonucunu doğurur. Beton yapının hasar görmesi yanında rutubet te binadaki yaşam kalitesini düşürmektedir.

Kısacası çatı işleri dikkat, özen ve deneyim ister. Bu konuda işinin ehli ve güvenilir bir firma bulmak ta zordur. Firmamızın Şişli çatı ustası hizmetleri ile güvenilir ve kaliteli hizmet almanın, kısa sürede ekonomik şekilde çatılarınıza çözüm bulmanın, uzun yıllar çalışabileceğiniz bir iş arkadaşı edinmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım