ARNAVUTKÖY ÇATI USTASI

ARNAVUTKÖY ÇATI USTASI

ARNAVUTKÖY ÇATI USTASI

           İstanbul onlarca ilçesi ve yüzlerce semti ile ülkemizin en büyük şehridir. En fazla nüfusun, en çok bina ve aracın bulunduğu İstanbul’un bir diğer özelliği de karma bir iklime sahip olmasıdır. Balkanların dondurucu soğuklarının, Karadeniz’in şiddetli yağmur ve fırtınalarının, Marmara’nın sıcak ve ılıman ikliminin aynı anda görüldüğü İstanbul, her bakımdan dünyanın en orijinal ve kendine özel şehirlerinden biridir. Farklı iklimlerin bir arada görülmesi aynı gün içinde birkaç farklı hava olayının yaşanmasına da sebep olur. Aynı gün içinde kar, yağmur, fırtına ve güneş ortaya çıkabilir; yaz ortasında şiddetli yağmur, kış aylarında aşırı sıcaklar görülebilir. Bu yüzden İstanbul’daki binaların da bu iklim şartlarının hepsine karşı hazırlıklı ve korunaklı olması gerekir.

Binaların hem yaz hem kış koşullarına karşı korunaklı olması, inşaat özellikleri yanında çeşitli ek uygulamalar ile de sağlanır. Dış cephenin yağış ve güneşe karşı çeşitli uygulamalar ile korumaya alınarak, bunların olumsuz etkilerinin bina içine girmesi önlenir. Böylece ısı kayıpları ve rutubetin önüne geçilmiş olur.

Çatılarda yapılacak bazı kolay uygulamalar ile de binaların dış dünyanın olumsuz etkilerine karşı en açık ve en savunmasız alanı olan çatılar korumaya alınarak bina ömrü uzatılmış ve yaşam kalitesi artırılmış olur. Yazın güneşin zararlı ışınlarının binalardan uzaklaştırılması ve sıcağın bunaltıcı etkisinin azaltılması için, kışın ise soğuğun ve yağışın binadan uzak tutularak su sızıntılarının ve enerji kayıplarının önlenmesi amacıyla çeşitli uygulamalar yapılır.

İster açık ister kapatılmış çatı olsun, hangi tür malzeme ile inşa edilmiş, hangi mimari özelliği taşırsa taşısın, tüm çatılarda yapılacak uygulamalar ile bunların sağlanması mümkündür.

Önemli olan sizin çatınızda hangi uygulamaların yapılmasını istediğinize karar vermenizdir. Arnavutköy çatı ustası hizmetlerimiz kapsamında, binanızda yapacağımız keşif sonrasında sizinle birlikte uygulamaya ve kullanılacak malzemeye karar verir ve işe başlarız. Sektörün en eski ve en iyi ustalarından oluşan ekibine sahip olan firmamızın çatı işleri konusundaki ekonomik ve kaliteli uygulamaları ile çatılarınızı her anlamda güvenceye alabilir, uzun yıllar sorunsuz ve konforlu evlerde yaşama imkanına kavuşursunuz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım